VII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde "Cēsis 2017"

Mārtiņš Mālmeisters, Latvijas Olimpiskā Komiteja
14:08, 30. jūnijs 0

Cēsīs no 7.jūlija līdz 9.jūlijam norisināsies vislielākais šīs vasaras jauniešu sporta notikums – Latvijas Jaunatnes Olimpiāde "Cēsis 2017".

Līdz 9.jūnijam, kad noslēdzās komandu reģistrācija, Olimpiādes sacensībām bija pieteikušies 3193 sportisti no 80 pašvaldībām. Līdzās jau tradicionālajiem Olimpiskajiem sporta veidiem Olimpiādes programmu papildina karatē, kas tiks iekļauts nākamajās Vasaras Olimpiskajās spēlēs Tokijā 2020.gadā, kā arī neolimpiskie sporta veidi – florbols un orientēšanās. Kopā jaunieši sacentīsies 29 dažādos sporta veidos.

Cēsu iedzīvotāji un pilsētas viesi ir aicināti apmeklēt Latvijas Jaunatnes Olimpiādes atklāšanas ceremoniju, kas notiks piektdienas, 7.jūlija, vakarā plkst.22.00 Cēsu Pils parkā. Ceremoniju ievadīs dalībnieku gājiens no Vienības laukuma uz Pils parku, kas sāksies plkst.21.00. Pasākumu vadīs TV un radio personība Renārs Zeltiņš. Atklāšanās uzstāsies perkusionists Reinis Reķis un grupa “Transleiteris”. Ceremonijas viesus priecēs arī uguns šovs un deju grupas “BUA SHOW” dejotājas. Ceremoniju plkst.23.00 noslēgs uguņošana.

Cēsīs notiks Olimpiādes sacensības 14 dažādās disciplīnās. Noras ielā pie 3.bērnudārza notiks basketbola turnīrs, Cēsu 2.pamatskolā notiks cīņa, džudo un karatē, Cēsu Pilsētas sporta namā galda teniss un taekvondo, Cēsu Valsts ģimnāzijas stadionā norisināsies loka šaušanas sacensības, Cēsu 1.pamatskolā paukošana, Cēsu Olimpiskajā centrā riteņbraukšana-mtb, Cēsu Sporta kompleksā florbola sacensības un Cēsu Tenisa klubā tenisa turnīrs. Šosejas riteņbraukšanas maršruti iekļaus Rīgas ielu, Pētera ielu, Cīrulīšu ielu un Gaujas ielu. Orientēšanās sacensības notiks Siļķu mežā. Sevišķi jāizceļ triatlona sacensības, kas Cēsīs notiks pirmoreiz. Tās sāksies ar peldēšanu Lapsu ielas dīķī, kam sekos riteņbraukšana pa maršrutu Lapsu-Poruka-Zeltkalna-Vaives iela, tad skriešana cauri Ruckas parkam, pa Piebalgas ielu un pa Lapsu ielu, noslēdzoties pie Lapsu ielas dīķa.

Pārējās sacensības notiks citos Latvijas novados. Priekuļos notiks boksa un regbija sacensības, Burtniekos – golfs, Engurē – burāšana, Jelgavā – peldēšana, Jūrmalā – airēšana, Limbažos – kanoe un smaiļošana, Rīgā – jātnieku sports, mākslas  un sporta vingrošana, Siguldā – badmintons, Smiltenē – riteņbraukšana-bmx, svarcelšana, pludmales volejbols un volejbols, Valkā – šaušana, bet Valmierā – handbols, airēšanas slaloms un futbols.

Ar sacensību grafiku var iepazīties ŠEIT.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes laikā iedzīvotājiem jārēķinās ar plašiem satiksmes ierobežojumiem. Ar tiem var iepazīties ŠEIT.

Komentāri

Šai ziņai vēl nav komentāru


Lai pievienotu komentāru, ienāc ar kādu no sociālajiem tīkliem