“Sporto visa klase” ir projekts, kas dinamiski attīstās ne tikai iesaistīto skolēnu un pašvaldību skaita ziņā, bet projekta ietvaros attīstām arī zinātniskos pētījumus, kas veicina izpratni skolotājiem, vecākiem un arī pašiem bērniem par veselīga dzīvesveida nozīmi mūsu fiziskās un emocionālās pašsajūtas nodrošināšanā.

2017./2018. mācību gada rudenī pirmie 100 skolēni uzsāka dalību pētījumā „Fiziskā aktivitāte un bērnu vispārējais stāvoklis”. Katru reizi atgriežoties skolās, kuras pirmās bija gatavas iesaistīties pētījumā, un redzot bērnu priecīgās sejas, esam pārliecinājušies, ka šāds pētījums aizrauj pašus tā dalībniekus, kā arī sniedz nozīmīgu informāciju par to, kā projekts “Sporto visa klase” ietekmē bērnus ikdienā. Ar prieku viesosimies pie jums arī šajā mācību gadā.

Taču dosimies arī solīti tālāk. Piesakoties projektam, jaunie dalībnieki (teju 2000 skolēnu no visas Latvijas) arī ir apliecinājuši savu vēlmi piedalīties pētījumā, kura ietvaros tiks ievākti dati par bērnu augumu, svaru un vidukļa apkārtmēru, tiks aizpildītas elektroniskas aptaujas anketas, kurās novērtēsim fizisko aktivitāšu daudzumu, emocionālo pašsajūtu un ēšanas paradumus, kā arī tiks pildīti kognitīvo funkciju (reakcijas ātrums, vizuālā uztvere) testi uz datora, smadzeņu darbības novērtēšanai. Šajā rudenī esam iecerējuši paviesoties pie visiem skolēniem, kuri šogad uzsāks savas gaitas projektā “Sporto visa klase”.

Lai šo mācību gadu padarītu vēl aizraujošāku, 100 bērniem piedāvāsim īpašu iespēju piedalīties papildus pētījumā, kurā noteiksim arī bērnu fiziskās aktivitātes un sagatavotības līmeni, un pētīsim viņu zarnu mikrobiomu, kas būtiski ietekmē ikviena cilvēka veselību.

Lai mums kopā aizraujošs un zināšanām bagāts šis mācību gads!

Pētnieku komandas vārdā,

pētījuma vadītāja

Dace Reihmane