Četrus gadus Alternatīvās sākumskolas 3.a klase piedalīsies Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) projektā, kas paredz, ka papildus divām sporta stundām skolu programmās šiem bērniem nedēļā notiks vēl trīs fakultatīvas nodarbības: peldēšana, sporta spēles vai kustības svaigā gaisā un stājas korekcija vai vispārējā fiziskā sagatavošana.

Katrai klasei ir Olimpiskie audzinātāji, mūsējiem - vieglatlēts Kristaps Bērziņš, spēkavīrs Māris Rozentāls un volejbola treneris Andris Šmēdiņš. Kad būs Kuldīgā, palīdzību solījuši arī mūsu slavenie pludmales volejbolisti Jānis un Toms Šmēdiņi. Pašvaldība atvēlējusi naudu sporta tērpiem un inventāram, maksā arī par iknedēļas braucienu uz peldbaseinu Ventspilī. Sporta skolotājas Līga Zeidaka un Dzintra Freimane un klases audzinātāja Lāsma Balode bija sarūpējušas interesantu priekšnesumu - skolēni, mūzikai skanot, rādīja inventāru un sporta spēļu elementus, veidoja vingrotāju piramīdu.

Kopš 2. novembra trešklasniekiem notiek piecas sporta stundas, otrdienās viņi brauc peldēt. „Manam dēlam Kristeram pietrūka kustību un svaiga gaisa, esmu priecīga, ka klase iekļuvusi projektā,” saka māmiņa Inese Rudzika. Savukārt Žauna Grundmane stāsta, ka dēls Edgars jau trenējies florbolā, piedalījies sacensībās: „Slodze ir krietni lielāka, mēs pat speciāli esam pārkārtojuši ģimenes dienas un ēšanas režīmu, lai Edgaram visam pietiktu spēka."

Skolotāja L.Balode uzsver, ka drīz tiks pabeigti fiziskie testi, kuros bez svara un garuma mērīšanas tiek noteikta arī katra audzēkņa lokanība, līdzsvara izjūta, dažādu muskuļu spēks u.c. rādītāji. „Mācību gada beigās atkal būs tests un rādītāji tiks salīdzināti, bet martā ar citām projekta klasēm tiksimies tautas bumbas sacensībās.” 3.a klases audzēkne Ieva Bitte stāsta, ka sporta nodarbības patikušas arī iepriekš, nu varēšot vēl vairāk darboties. Viņai ļoti patīkot peldēt. Ievas klasesbiedrene Izabella Lība Titova jau trenējusies volejbolā un dejo: „Dažreiz ir pagrūti, jo slodze lielāka. Tomēr tas ir labi, man patīk.”