LONDONA, Aug 10, BNS - Londonas olimpiskajās spēlēs piektdien uzvarējušais Māris Štrombergs citos braucienos pirms fināla taupīja spēkus, taču darīja to neapzināti, uzskata Latvijas BMX izlases treneris Ivo Lakučs.

Pirms finālbrauciena Lakučs Štrombergam īpašus padomus nedeva. "Viņš [Štrombergs] pats visu zināja," Latvijas žurnālistiem teica Lakučs.

Štrombergam Lakučs iepriekš vien atgādinājis, ka trasē braucējs ir dzīvs cilvēks. "Lai kāds ir rezultāts, lai kā tu brauc, tu trasē esi dzīvs. Tu domā, brauc, kusties, tu esi dzīvotājs," paskaidroja Lakučs. Viņš uzsvēra, ka katrs brauciens Štrombergam bijis arvien labāks. "Tā dzīvē notiek - caur ērkšķiem uz zvaigznēm," sacīja treneris. "Māris [Štrombergs] ir spēcīgs, paši zināt, ka viņš ir superčalis," piebilda Lakučs.

Treneris pastāstīja, ka Štrombergs pirmajās sacensību dienās nevarēja koncentrēties un sakopot visus spēkus. "Viņš taupījās, neapzināti taupījās," teica treneris. "Bija grūti, bet izdevās," par olimpisko zelta medaļu priecājās Lakučs.

Atzinīgi Lakučs novērtēja arī 20 gadu vecā Riharda Veides olimpisko debiju. Veidem uzdevums bijis tikt pusfinālā un cīnīties, ko viņš arī paveica. Lakučs uzsvēra, ka Veide ar savu darbu panāca iekļūšanu pusfinālā, kā arī bija teicams komandas biedrs Štrombergam un Edžum Treimanim. Pusfinālā komandas plāns bijis pēdējā braucienā ar atļautiem paņēmieniem izslēgt no cīņas sāncensi kolumbieti, kas būtu ļāvis Treimanim tikt finālā, taču tas neizdevās. Arī Treimanis olimpiskās sacensības noslēdza pusfinālā.

Jau ziņots, ka Štrombergs Londonā kļuva par divkārtēju olimpisko čempionu, finālā aiz sevis atstājot tuvāko sāncensi austrālieti Semu Vilogbiju.

BNS, (371) 67088625, [email protected]