Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7) no 27.jūlija līdz 12.augustam pārraidīs notikumus Londonas olimpiskajās spēlēs 24 stundas diennaktī.

Turklāt, līdz ar 26. jūliju, kā iepriekš ziņots, LTV7 raidīs pasaules standartiem atbilstošā attēla formātā – 16:9.

LTV7 olimpiskās pārraides būs skatāmas Latvijas teritorijā. Starp sacensībām iekļauti ziņu speciālizlaidumi un īpašā olimpiskā studija. Visas dienas garumā arī LTV1 – olimpiskā dienasgrāmata un olimpiskās ziņas.

Londonas Olimpisko spēļu svinīgo atklāšanas ceremoniju LTV translē tiešraidē piektdien, 27. jūlijā, no 22:50. LTV1 to varēs skatīties 4:3, bet LTV7 – 16:9 attēla formātā.

Londonā strādās LTV7 sporta žurnālisti, kas vēstīs par notikumiem aizkulisēs, bet galvenais – uzklausīs Latvijas sportistus un trenerus un rādīs vidi, kurā notiek sacensības. Reportāžas no Londonas veidos Māris Rīmenis, Anatolijs Kreipāns, Dāvids Ernštreits un Armands Tripāns, filmēs Jānis Šēnbergs un Egils Kurpnieks. Savukārt Uģis Joksts un Reinis Ošenieks vadīs olimpisko sporta studiju, izjautājot ekspertus un viesus LTV studijā Zaķusalas krastmalā.

Svaigākās ziņas no Londonas, spilgtākie momenti, zelta mirkļi, ekskluzīvi materiāli un LTV7 sporta žurnālistu blogu ieraksti būs redzami Latvijas Televīzijas mājas lapā www.ltv.lv.

Londonā notiks sacensības 26 sporta veidos, sadalot medaļas 302 dažādās disciplīnās. Savus pārstāvjus cīnīties par olimpiskajām godalgām uz Londonu sūta 204 valstis un teritorijas. Kopējā dalībnieku kvota gan palikusi nemainīga – 10 500 atlētu. Notikumiem Britu Karalistē pievērsta milzu vērība arī tāpēc, ka Londona kļuvusi par pirmo pilsētu, kas rīko Olimpiskās spēles jau trešo reizi (notika arī 1908.un 1948.gadā).