Pirmdien – 13.februārī, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un Latvijas Olimpiskās delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers no “DHL Express” kurjera rokām saņēma Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) sūtīto ielūgumu Latvijas komandas dalībai XXIII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā (Korejā), kas notiks 2018.gadā no 9. līdz 25.februārim.

SOK, atzīmējot vienu gadu līdz Phjončhanas ziemas Olimpiskajām spēlēm, Nacionālajām Olimpiskajām komitejām izsūtīja ielūgumus ar aicinājumu piedalīties ziemas Olimpiskajās spēlēs nākamajā gadā. Atzīmējot šo datumu, SOK prezidents Tomass Bahs atzīmēja, ka Phjončhanas ziemas Olimpiskās spēles atklās jaunus apvāršņus. “Tās apvienos Korejas cilvēkus un viņu kaislību ar visu pasauli, un Phjončhana kļūs par Āzijas ziemas sporta centru. Pirmo reizi Olimpiskā sporta maģija uz sniega un ledus būs Korejā. Novēlu visiem atlētiem veiksmi un SOK vārdā ielūdzu viņus tieši pēc gada piedalīties XXIII Ziemas Olimpiskajās spēlēs Phjončhanā.”

LOK ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"], saņemot oficiālo ielūgumu, atzina, ka turpinās Latvijas sportistu gatavošanās četrgades nozīmīgākajam ziemas sporta notikumam pasaulē, kas notiek asas konkurences apstākļos, ar mērķi atnest uzvaru Latvijai. “Olimpiskās spēles aizrauj cilvēku sirdis visā plašajā pasaulē. Daudziem sportistiem tā būs iespēja ne tikai piedalīties Olimpiskajās spēlēs, realizējot vienu no saviem lielākajiem dzīves mērķiem, bet arī iespēja apliecināt savu sportisko meistarību, cīņā ar pasaules labākajiem atlētiem.”

Latvijas Olimpiskā komanda “Phjončhana 2018” provizoriski varētu sastāvēt līdz 43 sportistiem, pārstāvot 10 sporta veidus.

Phjončhanas ziemas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk kā 3000 planētas izcilāko ziemas sporta veidu pārstāvju no apmēram 100 pasaules valstīm. Tiks sadalīti vairāk kā 100 medaļu komplekti 15 sporta veidos – kalnu un distanču slēpošanā, biatlonā, frīstaila slēpošanā, ziemeļu divcīņā, tramplīnlēkšanā, snovbordā, šorttrekā, ātrslidošanā, daiļslidošanā, hokejā, kērlingā, bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā. Korejas pilsēta Phjončhana ziemas Olimpiskās spēles uzņems no 2018.gada 9. līdz 25.februārim.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Swedbank”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.