RĪGA, Aug 10, BNS - Valsts prezidents Andris Bērziņš BMX riteņbraucēja Māra Štromberga piektdien izcīnīto zelta medaļu Londonas olimpiskajās spēlēs nosauca par vēsturisku notikumu Latvijas un visas pasaules mērogā.

Valsts prezidenta kancelejā aģentūru BNS informēja, ka prezidents nosūtījis apsveikuma vēstuli sportistam pēc zelta medaļas izcīnīšanas XXX Vasaras Olimpiskajās spēlēs.

"Jūsu sasniegums olimpiskajās spēlēs ir patiesi vēsturisks notikums Latvijas un visas pasaules mērogā, jo jau otro reizi, kopš Vasaras Olimpiskajās spēlēs ir iekļauta BMX riteņbraukšana, jūs esat divkārtējs olimpiskais čempions. Jūsu izcīnītā godalga nostiprina starptautiski Latvijas līderpozīciju BMX riteņbraukšanā," uzsver Bērziņš.

Prezidents pateicies sportistam un visai BMX riteņbraukšanas komandai par aizraujošajiem mirkļiem un pozitīvajām emocijām, ko "jūsu uzvara ir raisījusi ikvienam sporta līdzjutējam Latvijā".

Jau ziņots, ka Māris Štrombergs piektdien Londonas olimpiskajās spēlēs kļuva par divkārtēju olimpisko čempionu, uzvarot BMX sacensību finālā.

25 gadus vecais valmierietis atkārtoja savu 2008. gada Pekinas olimpisko spēļu sasniegumu, kad kļuva par pirmo olimpisko čempionu BMX sporta vēsturē.

Finālā Štrombergs aiz sevis atstāja Semu Vilogbiju no Austrālijas, bet bronzas medaļu ieguva Karlos Mario Okuendo Zabala.

BNS, +371 67088611, [email protected]