Valmierietis [olympian id="568" name="Uvis Kalniņš"] (treneri D. Collins un V. Širjājevs) savās otrajās Olimpiskajās spēlēs startēs 200m kompleksajā peldējumā – distancē, kurā pērn aizvadītajā FINA pasaules čempionātā viņam izdevās izcīnīt augsto 17.vietu, finišējot pēc divām minūtēm un 0.39 sekundēm (2:00.39). Tolaik Kalniņam pietrūka vien 0.11 sekundes līdz A normatīvam, bet kā izrādījies pēc Olimpiskās atlases cikla noslēguma, ar to pietiek, lai kvalificētos Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

Kā iepriekš tika minēts, Olimpiskā atlase peldēšanā noslēdzās 3.jūlijā un līdz tam brīdim B kvalifikācijas normatīvus jeb iespēju kandidēt uz spēlēm ar uzrādīto rezultātu (Olympic Selection Time, OST) bija ieguvuši vēl seši sportisti – Nikolajs Maskaļenko, Arturs Pesockis, Daniils Bobrovs, Ģirts Feldbergs, Kristīna Šteina un [olympian id="572" name="Gabriela Ņikitina"]. Diemžēl šie sportisti ir palikuši ārpus kvalificējušos peldētāju saraksta.

Atbilstoši FINA noteiktajiem Olimpisko spēļu dalībnieku atlases kritērijiem, kā otra sportiste Olimpiskajās spēlēs varēs startēt [olympian id="578" name="Aļona Ribakova"] (treneris G. Jakubovskis), kurai šoreiz tiek piešķirta solidaritātes jeb Universality vieta. Lai pretendētu uz īpašo ielūgumu, sportistiem bija jāstartē FINA pasaules čempionātā Kazaņā. Savās pirmajās Olimpiskajās spēlēs Ribakova startēs 200m brasa peldējumā.

Pirms četriem gadiem Londonas Olimpiādē Kalniņš 18 gadu vecumā ieguva 30.vietu 100 metru brīvā stila distancē, savukārt Ribakova pirms četriem gadiem izpildīja Olimpiskās atlases normatīvu (OST), tomēr Olimpiādē piedalījās Kalniņš un Ņikitina.