Būvdarbi noritēja pēc plāna, neraugoties, ka pēdējos divos mēnešos Āzijas kontinentu skārusi liela "Covid-19" vīrusa izplatība.

Pēdējie darbi tika veikti Tokijas Ūdens centrā, kurā norisināsies peldēšanas disciplīnas. Šī objekta vērtība ir 523 miljoni ASV dolāru (aptuveni 461,9 miljoni eiro). Organizatori jau iepriekš pauda, ka būvdarbi Ūdens centrā noslēgsies februāra beigās.

Peldēšanas sacensību norises vieta vienlaikus varēs izsēdināt 15 000 fanus.

Galvenais baseins aprīkots ar vairākām funkcijām, tostarp ar kustīgas sienas palīdzību to ir iespējams sadalīt no viena 50 metrus gara baseina par diviem 25 metrus gariem baseiniem. Tāpat ir iespējams mainīt baseina dziļumu.

Tāpat būvniecība noslēgusies galvenajā stadionā, kura dizainu izstrādāja arhitekts Kengo Kuma. Stadiona fasādi rotā koka konstrukcijas, kas savu īpašo formu ieguvušas ar senu tradicionālu metožu palīdzību. Objekts veidots tā, lai spētu pasargāt apmeklētājus no lielās svelmes.

Lai arī pasauli pāršalcis "Covid-19" vīruss, ceturtdien Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) valdes sanāksmē biedri nevienā no sarunu tematiem nedebatēja par Olimpiādes iespējamu pārcelšanu vai citām korekcijām plānotajā grafikā.

Kopumā no vīrusa visā pasaulē dzīvību zaudējuši jau aptuveni 3300 cilvēku.