Koronavīrusa dēļ sporta pasaulē radušās bažas par Tokijas Olimpisko spēļu norisi, tomēr SOK vairākkārt atgādinājusi, ka Olimpiādes atcelšana vai pārcelšana šobrīd netiek izskatīta.

"Kā Olimpietis saprotu, kā jūs šajās dienās jūtaties. Jūs vēlaties koncentrēties uz sacensībām un treniņiem, un nevēlaties, lai tiktu traucēta jūsu gatavošanās Olimpiskajām spēlēm. Diemžēl koronavīruss mūs visos radījis bažas. Lieki piebilst, ka pēdējās dienās tas bijis nozīmīgs temats arī SOK Izpildkomitejā," sportistiem adresētā vēstulē raksta Bahs.

Pēc konsultācijām ar Pasaules veselības organizāciju (WHO), Tokijas Olimpisko spēļu organizēšanas komiteju, Tokijas pilsētu, Japānas valdību un citām amatpersonām SOK ir pilnībā pārliecināta, ka Olimpiskās spēles norisināsies tām paredzētajā laikā.

"Saprotam, ka Olimpiskā kvalifikācija ir izaicinājumiem pilna un prasa elastību no jums, Nacionālajām Olimpiskajām komitejām un starptautiskajām federācijām. Pārcelto maču un ceļošanas ierobežojumu dēļ dažiem no jums jāmaina sacensību plāni, treniņu un lidojumu grafiki. Vēlos pateikties jums par elastību un solidaritāti, kas apliecina īstu Olimpisko garu," uzsver Bahs.

SOK prezidents arī pauž, ka pasaules sporta jumtorganizācija ir nepārtrauktā komunikācijā ar nacionālajam Olimpiskajām komitejām un starptautiskajām federācijām. 

Tokijas Olimpiskās spēles paredzētas no 24.jūlija līdz 9.augustam.

Uzlecošās saules zemes teritorijā konstatēti vairāk nekā 1050 saslimšanas gadījumi, no kuriem 796 slimnieku tika reģistrēts uz Japānā piestājušā kruīza kuģa "Diamond Princess".