Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Izpildkomiteja ir izskatījusi Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) lūgumu un ir sniegusi atļauju Latvijas pilsonību ieguvušajam pieccīņniekam Ruslanam Nakoņečnijam pārstāvēt Latviju vasarā gaidāmajās Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs, ja sportists tām kvalificējas.

Olimpiskā harta nosaka, ka sportists, kurš ir kļuvis par citas valsts pilsoni, Olimpiskajās spēlēs drīkst piedalīties, ja ir pagājuši vismaz trīs gadi kopš pēdējās reizes, kad atlēts starptautiskās sacensībās ir pārstāvējis iepriekšējo valsti. SOK Izpildkomiteja šo termiņu var samazināt vai atcelt vispār, izvērtējot katru gadījumu individuāli.

Nakonečnijs savās pirmajās sacensībās zem Latvijas karoga pagājušā gada martā negaidīti uzvarēja Pasaules kausa posmā, bet kopš tā laika rezultāti vairs nav bijuši tik augsti. Tomēr, ja Olimpiskā atlase noslēgtos šajā brīdī, viņa vieta pasaules rangā būtu pietiekami augsta, lai kvalificētos Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm.

Pieccīņieki vēl turpina cīņu par ceļazīmēm uz Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm. Pa sešām vakancēm vīriešiem un sievietēm 1.jūnijā aizpildīs pēc vietas pasaules rangā, neskaitot atlētus, kas jau būs kvalifikāciju izpildījuši. Pa trim ceļazīmēm sadalīs arī 2016.gada pasaules čempionātā.