LONDONA, Aug 01, BNS - Latvijas volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins trešdien Londonā olimpiskajās spēlēs pludmales volejbola grupu turnīru noslēdza ar zaudējumu ASV duetam Džeikobam Gibam/Šonam Rozentālam, grupā ieņemot trešo vietu.

Samoilovs/Sorokins vieniem no turnīra favorītiem zaudēja divos setos ar 0:2 (10:21, 16:21), ciešot pirmo zaudējumu trīs spēlēs. Pirmajā setā pēc līdzīga sākuma amerikāņi seta vidū sāka lēnām atrauties, bet tā beigās laukumā jau dominēja. Arī otrajā setā pārsvars piederēja Gibam/Rozentālam, kuri jau no sākuma ieguva pārsvaru un to vairs neatdeva.

Jau ziņots, ka otrā spēlē D grupā poļi Gžegožs Fijaleks/Mariušs Prudels ar 2:0 uzvarēja Frīdomu Čiju/Grantu Goldšmitu no Dienvidāfrikas. Grupas noslēgumā trīs duetiem - poļiem, amerikāņiem un Samoilovam/Sorokinam bija pa divām uzvarām trīs spēlēs, bet ņemot vērā savstarpējos mačos gūtos punktus, augstāku vietu ieņēma Gibs/Rozentāls, otrajiem paliekot Fijalekam/Prudelam, bet Latvijas duetam ieņemot trešo vietu.

Pirmie divi pāri uzreiz iekļuva astotdaļfinālā, bet Samoilova/Sorokina iespēja uzreiz tikt labāko 16 duetu skaitā, būs atkarīga no citu grupu rezultātiem.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.

Otrdien vietu astotdaļfinālā pirms pēdējās sacensību kārtas E grupā, kas būs ceturtdien, jau nodrošinājuši Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kuriem pēdējā spēlē būs jātiekas ar Reinderu Nummedoru/Ričardu Šuilu no Nīderlandes, kuriem arī ir divas uzvaras divās spēlēs.

BNS, (371) 67088625, [email protected]