RĪGA, Jūl 30, BNS - Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins Londonas olimpisko spēļu grupu turnīra spēlē divos setos ar 2:0 (21:13, 21:10) uzvarēja Grāntu Goldšmitu/Frīdomu Čiju no Dienvidāfrikas izcīnot otro uzvaru un garantējot vietu izslēgšanas spēlēs.

Tikai pašā mača sākumā vadībā pabija Dienvidāfrikas komanda, kas grupā tika ielozēta no vājākā - ceturtā groza. Pēc tam, kad pirmajā setā ar Samoilova spēcīgu servi Latvijas komanda pirmo reizi izvirzījās vadībā ar 4:3, pārsvars vairs netika zaudēts. Latvijas volejbolisti guva sešus punktus pēc kārtas no 6:5 panākot 12:5 pēc kā seta uzvarētāji bija izšķirti.

Arī otrajā setā Samoilovs/Sorokins izcīnīja uzvaru bez problēmām 21:10.

Trešdien Samoilovam/Sorokinam būs jāspēlē pret D grupas favorītiem Džeikobu Gibu/Šīnu Rozentālu no ASV, kas savu otrās kārtas maču pret Gžegožu Fijaleku/Mariušu Prudelu no Polijas aizvadīs pirmdien vēlu vakarā pēc Latvijas laika. Amerikāņiem ir uzvara pār dienvidāfrikāņiem, bet poļiem - zaudējums pret Samoilovu/Sorokinu.

Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš svētdien ar 2:1 pirmajā spēlē E grupā uzvarēja vāciešus Jonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku. Otrdien viņu pretinieki būs Igors Ernandess/Hesuss Viljafanje no Venecuēlas, kuri svētdien ar 1:2 piekāpās grupas galvenajiem favorītiem Reinderam Nummedoram/Ričardam Šuilam no Nīderlandes ar ko Pļaviņam/Šmēdiņam būs jāspēlē ceturtdien.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto setu un punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.

BNS, (371) 67088625, [email protected]