(virsrakstā un tekstā pēc rīkotāju sniegtās jaunākās informācijas precizēta Alekseja Saramotina ieņemtā vieta)

RĪGA, JUL 28, BNS - Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins sestdien finišēja 56.vietā Londonas olimpiskajās spēlēs grupas braucienā, kur zelta medaļu izcīnīja Kazahstānas veterāns Aleksandrs Vinokurovs, liecina rīkotāju informācija.

Vinokurovs divu braucēju finiša sprintā pārspēja sudraba medaļas ieguvēju kolumbieti Rigoberto Uranu. Sekotāju grupā ātrākais bija norvēģis Aleksandrs Kristofs, 250 kilometru distancē nopelnot bronzas godalgu. Kristofs no līderu dueta atpalika astoņas sekundes.

Saramotins finišu sasniedza grupā, kas uzvarētājam zaudēja 40 sekundes. Saramotins distancē bija vienīgais Latvijas dalībnieks, kas viņam sarežģīja iespēju pacīnīties par augstu vietu. Sākotnēji Saramotins tika ierindots 55. vietā, taču oficiālo rezultātu sarakstā, kas tika publiskoti pēc sīkākas fotofiniša izpētes, viņš ierindots 56. pozīcijā.

Jau ziņots, ka sestdien ar uzvaru pludmales volejbola turnīru sāka Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins, bet galda tenisā pirmajā kārtā uzvarēja Matīss Burģis. Vingrošanā Dmitrijs Trefilovs ieņēma 38.vietu daudzcīņas kvalifikācijā.

Olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam.

Riteņbraukšana, grupas brauciens:

1. Aleksandrs Vinokurovs (Kazahstāna) 5.45:57

2. Rigoberto Urans (Kolumbija) +0:00

3. Aleksandrs Kristofs (Norvēģija) +0:08

4. Teilors Fīnijs (Norvēģija) +0:08

5. Sergejs Lagutins (Uzbekistāna) +0:08

6. Stjuarts O'Greidijs (Austrālija) +0:08

..56. Aleksejs Saramotins (Latvija) +0:40

BNS, (371) 67088625, [email protected]