RĪGA, Jūl 31, BNS - Polijas pludmales volejbolistu Gžegoža Fijaleka/Mariuša Prudela pirmdien vakarā Londonā olimpiskā turnīra grupu kārtas cīņā gūtā uzvara pār amerikāņiem Džeikobu Gibu/Šīnu Rozentālu vēl neļāva Latvijas duetam Aleksandram Samoilovam/Ruslanam Sorokinam garantet vismaz otro vietu grupā un iekļūt astotdaļfinālā.

Fijaleks/Prudels otrās kārtas cīņā amerikāņus, kuri tiek uzskatīti par grupas favorītiem, negaidīti uzvarēja divos setos ar 2:0 (21:17, 21:18), tiekot pie pirmās uzvaras, bet pretiniekiem sagādājot pirmo zaudējumu.

Samoilovs/Sorokins, kuri pirmdien pārliecinoši ar 2:0 (21:13, 21:10) sagrāva Dienvidāfrikas sportistus Grāntu Goldšmitu/Frīdomu Čiju, ar divām uzvarām divās spēlēs joprojām saglabā pirmo vietu grupā, taču lai uzreiz tiktu astotdaļfinālā, pēdējā grupas spēlē trešdien pret Gibu/Rozentālu Latvijas duetam būs jāuzvar vismaz viena setā.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto setu un punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.

Jau ziņots, ka olimpisko turnīru Samoilovs/Sorokins sestdien sāka ar uzvaru pār poļiem trīs setos ar 2:1.

Otrdien otro spēli savā grupā aizvadīs Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kuri svētdien ar 2:1 pirmajā spēlē E grupā uzvarēja vāciešus Jonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku. Otrdien viņu pretinieki būs Igors Ernandess/Hesuss Viljafanje no Venecuēlas, kuri svētdien ar 1:2 piekāpās grupas galvenajiem favorītiem Reinderam Nummedoram/Ričardam Šuilam no Nīderlandes ar ko Pļaviņam/Šmēdiņam būs jāspēlē ceturtdien.

BNS, (371) 67088625, [email protected]