RĪGA, Aug 02, BNS – Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins ceturtdien olimpiskajās spēlēs Londonā pēc tam, kad viņiem ar labvēlīgu rezultātu beidzās konkurentu cīņa, nodrošināja vietu astotdaļfinālā, informēja organizatori.

Samoilovam/Sorokinam izdevīga bija Brazīlijas dueta Elisona/Emanuela uzvara ar 2:0 (26:24, 21:18) pār itāļiem Paolo Nikolai/Danieli Lupo, kas nozīmē, ka Latvijas duets būs viens no diviem grupu turnīra trešo vietu ieguvējiem, kas bez piedalīšanās papildu izslēgšanas spēlē uzreiz tiek astotdaļfinālā.

Jau ziņots, ka D grupā Samoilovs/Sorokins ierindojās trešajā vietā, lai gan izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs. Tāds pats rādītājs bija arī amerikāņiem Džeikobam Gibam/Šonam Rozentālam un poļiem Gžegožam Fijalekam/Mariušam Prudelam, kuri, pateicoties labākiem gūto un zaudēto punktu rādītājiem, ieņēma pirmās divas vietas. Starp grupu trešo vietu ieguvējiem tikai diviem duetiem, arī Samoilovam/Sorokinam, ir divas uzvaras, un šie dueti līdz ar to uzreiz iekļuva astotdaļfinālā.

Jau zināms, ka Samoilova/Sorokina pretinieki astotdaļfinālā būs vācieši Jūliuss Brinks/Jonass Rekermans, kuri grupu turnīrā uzvarēja visās trijās cīņās un ieņēma pirmo vietu C grupā.

Ceturtdien E grupas turnīru ar trešo uzvaru trijās spēlēs noslēdza Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš, kuri ar 2:0 (21:14, 21:18) pārspēja Reinderu Numerdoru/Ričardu Šuilu no Nīderlandes, nodrošinot pirmo vietu grupā. Viņu pretinieki astotdaļfinālā noskaidrosies izlozē pēc grupu kārtas spēļu noslēguma.

Pēc spēļu beigām grupu turnīros ceturtdien sešos astotdaļfināla pāros izliks sešās grupās pirmo vietu ieguvušos duetus. A un B grupu uzvarētāji tiksies ar papildu izslēgšanas kārtā uzvarējušajām komandām, savukārt C un D grupās pirmo vietu ieguvušie pāri uz vietu ceturtdaļfinālā pretendēs pret diviem duetiem, kas izslēgšanas spēlēs iekļūs kā labākie trešo vietu ieguvēji.

Grupās sešas otrās vietas guvušos duetus astotdaļfinālu izlozē sadalīs šādi – divas komandas spēlēs pret E un F grupu uzvarētājiem, bet no četriem atlikušajiem pretendentiem izveidos vēl divus pārus.

Papildu nosacījums izslēgšanas pirmās kārtas pāru izveidošanā ir neiespējamība tikties vienā priekšsacīkšu grupā spēlējušām komandām.

BNS, (371) 67088625, [email protected]