RĪGA, JUL 28, BNS - Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins sestdien pēc neveiksmīga sākuma spēja atgūties un trijos setos uzvarēja Polijas duetu Gžegožu Fijaleku/Mariušu Prudelu pirmajā cīņā Londonas olimpisko spēļu grupas turnīrā, liecina organizatoru informācija.

Turnīrā ar devīto numuru izlikto Polijas pāri Samoilovs/Sorokins pieveica ar 2:1 (12:21, 21:15, 15:12). Samoilovs/Sorokins turnīrā ir izlikts kā 16. spēcīgākais pāris.

Cīņas sākumā izvirzījušies vadībā, Samoilovam un Sorokinam uz brīdi pajuka saspēle pēc servju uzņemšanas, kas ļāva pretiniekiem iegūt pārliecinošu pārsvaru un noslēgt pirmo setu savā labā. Taču otrajā setā Latvijas duetam izdevās parādīt daudz pārliecinošāku spēli un Fijaleks ar Prudelu spēja atgūties tikai seta galotnē. Izšķirošajā trešajā setā Latvijas pāris izvirzījās vadībā ar 14:8, un spraigākā galotnē spēja gūt arī izšķirošo punktu.

Londonas centrā izvietotajā smilšu laukumā spēle aizritēja brīžiem saulainos laikapstākļos pilnu skatītāju tribīņu priekšā.

Nākamie pretinieki Samoilovam/Sorokinam pirmdien būs Dienvidāfrikas pludmales volejbolisti Grānts Goldšmits/Frīdoms Čija, kuri sestdien savā pirmajā spēlē bez lieliem variantiem ar 0:2 (10:21, 11:21) zaudēja vieniem no turnīra favorītiem amerikāņiem Džeisonam Gibam/Šonam Rozentālam. Pret amerikāņiem Samoilovs/Sorokins spēlēs trešdien.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas, tādēļ svarīgs grupā ir ne tikai cīņas iznākums, bet arī uzvarēto setu un punktu skaits. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.

Olimpisko spēļu pirmajā pilnajā sacensību dienā sestdien startē arī Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins, vingrotājs Dmitrijs Trefilovs un galda tenisists Matīss Burģis. Olimpiskās spēles turpināsies līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, [email protected]