LONDONA, Jūl 31, BNS – Mārtiņam Pļaviņam/Jānim Šmēdiņam Londonas olimpisko spēļu grupas turnīra pēdējās kārtas spēlē jāizmanto savas iespējas, kas pavērtu iespēju uzvarēt neparocīgo Nīderlandes duetu Reinderu Nummedoru/Rihardu Šuilu, uzskata Latvijas dueta treneris Aigars Birzulis.

Pret nīderlandiešiem viegli nebūs, jo viņi draudzējas gan ar vēju, gan sliktiem laikapstākļiem, žurnālistiem otrdien pēc grupas kārtā Pļaviņa/Šmēdiņa izcīnītās otrās uzvaras teica Birzulis.

"Mēģināsim pirmo reizi Nīderlandi uzvarēt. Viņiem tās ir zināmas [laikapstākļu] priekšrocības, taču arī mēs nedzīvojam perfekta klimata grādos," gatavību cīnīties par pirmo vietu grupā apstiprināja treneris. "Kāds laiks būs, tādā arī spēlēsim, un domāsim par to, kā pielāgot savu spēli," viņš paskaidroja.

Birzulis pastāstīja, ka vizuāli Pļaviņš un Šmēdiņš varbūt nav tik efektīga komanda kā otrs Latvijas duets Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins. Taču Pļaviņš/Šmēdiņš ir tāda stila komanda, kas spēlē ar dažādiem uzbrukuma veidiem – gan spēcīgiem, gan vieglākiem sitieniem – un katram spēlētāju pārim jāizmanto savas iespējas, nepieciešamību katram izpēlēt savus trumpjus uzsvēra treneris.

Lietū, kad bumba kļūst smaga, augumā raženākām vienībām ir vieglāk spēlēt, jo bumba paliek ātrāka, taču tā ir sāncenšiem vienīgā priekšrocība, izklāstīja Birzulis. "Kādus centimetrus Dieviņš devis, ar tiem jāsadzīvo un jāizspiež no tā maksimums. Ja to varēsim izdarīt pret Nīderlandi, varam viņus apspēlēt," cerīgi noskaņots pirms ceturtdien paredzētās cīņas bija treneris.

Birzulis sagaida, ka spēlē pret holandiešiem Latvijas duets spēs realizēt tās bumbas, kuras pacels aizsardzībā. "Mēs kopumā labi spēlējam aizsardzībā. Ja šīs bumbas četras no piecām realizēsim, būs iespēja uzvarēt. Ja tās zaudēsim, tas grauj komandu gan emocionāli, gan ir grūti no pretiniekiem atrauties," viņš teica. Birzulis atgādināja, ka spēlē epizodes mijas un īstajā brīdī pareizo lēmumu pieņemšanu diktē dažādi apstākļi.

Ar Pļaviņa/Šmēdiņa veikumu uzvarētajā spēlē pret Venecuēlas pāri Igoru Ernandesu/Hesusu Viljafanji Birzulis bija apmierināts, sakot, ka cīņa izdevās bez liekām emocijām. "[Pļaviņš/Šmēdiņš] nospēlēja akurāti, kas bija svarīgi," sacīja treneris un piebilda, ka kopumā ir apmierināts.

Savukārt Šmēdiņš pastāstīja, ka otrdien vakarā vai trešdien no rīta kopā ar treneri izvērtēs iespējamos taktikas variantus un runās par taktikas zīmējumiem pēdējai grupas spēlei pret Nummerdoru/Šuilu. Citu spēļu rezultāti grupā Šmēdiņam daudz nerūp, un viņš būs gatavs spēlēt pret jebkuriem sāncenšiem.

Jau ziņots, ka abi Latvijas dueti uzvarēja abās pirmajās spēlēs grupā, nodrošinot iespēju olimpiskajā turnīrā turpināt cīņu izslēgšanas kārtā.

BNS, (371) 67088625, [email protected]