Uzvarot visus konkurentus, pirmo vietu izcīnīja Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klase sporta skolotājas Nataļjas Gorškovas un klases audzinātājas Ilonas Blūmas vadībā.

Savējos cīņās atbalstīja arī klases «olimpiskā audzinātāja» Ineta Radēviča. «Man patīk jebkurš projekts, kas liek bērniem būt aktīviem, sportot un pavadīt laiku šādās spēlēs,» sarunā ar «Ziņām» savu pārliecību par iesaistīšanos mācību gada sākumā LOK aizsāktajā iniciatīvā «Sporto visa klase» apliecināja titulētā tāllēcēja I.Radēviča.

Projekts paredz 164 sešu pilsētu trešo klašu audzēkņiem  papildus divām sporta stundām, kas ir obligātajā izglītības programmā, ik nedēļu nodrošināt trīs fakultatīvas sporta nodarbības. No Jelgavas projektā iesaistījusies 4. vidusskolas 3.c klase, kuras audzinātāja I.Blūma jau iepriekš «Ziņām» atklāja, ka diena tagad nav iedomājama bez rīta rosmes, teju četras piektdaļas audzēkņu ar sportu nodarbojas arī ārpus skolas, daļa meiteņu, Inetas iedvesmotas, sākušas trenēties vieglatlētikā un arī sekmes kopīgiem spēkiem uzlabojas.

«Pašreizējie dalībnieki šajā pilotprojektā turpinās darboties arī 4. un 5. klasē, bet aprīlī būs pieteikšanās nākamajam projektam,» stāsta idejas autors, LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. «Interesentiem gan jārēķinās ar savu ieguldījumu, nodrošinot bērnu vecāku, aizbildņu un sporta pedagogu piekrišanu, gādājot par sporta zāles un peldbaseina pieejamību, arī atalgojumu sporta pedagogam par fakultatīvajām stundām, kas kopā varētu būt ap 250 eiro mēnesī. Ieguvums? Tas ir bērnu stājas, fizisko īpašību, koordinācijas, muskuļu disproporcijas un kopējais veselības uzlabojums. Galvenais ieguvums ir bērnu veselība,» uzsver Ž.Tikmers, pieminot arī statistiku, kas rāda, – astoņiem bērniem no desmit šajā ziņā ir problēmas.

Tautas bumbas sacensības no pilotprojektā paredzētajām bija pirmās, vēl būs stafetes, radošie un atjautības konkursi bērniem un arī pedagogiem. Tāpat tiks vērtētas audzēkņu sekmes vispārējos priekšmetos, bet klase, kas būs sasniegusi visaugstākos rezultātus mācību gada kopvērtējumā, balvā iegūs iespēju piedalīties sešu dienu nometnē ar izglītības un sporta programmu Ventspilī.