Visas sešas olimpiskās klases, kas iesaistījušās projektā «Sporto visa klase», šodien pirmoreiz tikās savstarpējās sacensībās, lai spēlētu tautas bumbu, un mūsu jelgavnieki no 4. vidusskolas 3.c klases izrādījās spēcīgākie. Bērniem par izcīnīto uzvaru dubults prieks, jo klāt bija viņu sporta audzinātāja vieglatlēte Ineta Radeviča.

Tautas bumbas sacensības šodien bija pirmās, kurās savstarpēji spēkiem mērojās visas sešas olimpiskās klases no Jelgavas, Rīgas, Ventspils, Liepājas, Daugavpils un Valmieras. Sacensībās katrai klasei bija jāizspēlē kopumā desmit spēles – ar katru no piecām pārējām projekta dalībniecēm, turklāt zēni un meitenes spēlēja atsevišķi.

Kaut arī aicināti atbalstīt savas olimpiskās klases bija arī to aizbildņi sabiedrībā zināmi sportisti, šodien klāt bija tikai jelgavnieku aizbildne I.Radeviča un Rīgas komandas aizbildnis pludmales volejbolists Mārtiņš Pļaviņš. «Manā sportiskajā ceļā sacensības vienmēr ir bijuši svētki, arī bērniem šodien ir svētku diena, tāpēc, protams, ja vien es varēšu, būšu klāt visās viņu sacensībās,» uzsver I.Radeviča, piebilstot, ka redz savas klātbūtnes nepieciešamību arī tāpēc, lai bērnus uzmundrinātu. «Meitenes jau man teica, ka kāda šonakt ir gulējusi labi, bet kāda arī patiešām uztraucas, jo sacensības vienmēr ir atbildība,» stāsta I.Radeviča. Sarunas laikā meitenes arī pienāk izstāstīt savu «sāpi» par to, ka kāds metiens nav izdevies, taču pieredzējusī sportiste uzmundrina: «Tāpēc jau jūs esat laba komanda, jo katrs esat atšķirīgs un ar dažādām stiprajām pusēm. Izmantojiet tās!»

Sacensībās jūtama pozitīva atmosfēra, ne tikai no bērniem, bet arī visiem organizatoriem. «Mēs negatavojam olimpiskos čempionus, bet gan gribam, lai bērniem ir prieks par sportošanu. Tāpēc tautas bumbu, kā komandas sporta veidu sacensībām, šoreiz izvēlējās paši bērni. Un kāpēc nē? Lai viņi spēlē tautas bumbu, ja pašlaik tā viņiem patīk vislabāk,» uzsver Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers.

Pēc sacensībām 4. vidusskolas sporta skolotāja Nataļja Gorškova stāsta, ka jelgavnieki nezaudēja nevienu no desmit spēlēm, tāpēc sacensībās uzvarēja pārliecinoši. «Visgrūtākā laikam mūsu meitenēm bija pēdējā spēle pret Valmieras meitenēm. Šo spēli arī ieskaitīja kā neizšķirtu, taču puiši uzvarēja pārliecinoši, tāpēc kopvērtējumā uzvara arī pret Valmieru,» stāsta skolotāja. Viņa piebilst, ka bērniem šajā vecumā tautas bumba patīk tik ļoti, ka viņi to labprāt spēlē arī starpbrīžos un pēc stundām.

Par katrām draudzības sacensībām bērni saņems noteiktas krāsas aprocīti, un šodien saņemtā pirmā – sarkana. Līdz mācību gada noslēgumam bērniem būs piemiņas veltes par piecām šādām draudzības spēlēm. Jāpiebilst, ka priekšā vēl stafetes skrējiens aprīlī, kā arī lielais noslēgums 22. maijā, kad bērni ne tikai sportos paši, bet meklēs atbildes uz jautājumiem, izpaudīsies radošos priekšnesumos un sacensībās iesaistīs arī savus sporta skolotājus.

Jāatgādina, ka projekts «Sporto visa klase» ir LOK aizsākta iniciatīva, lai pievērstu bērnus veselīgam dzīvesveidam un sportam.

Rezultāti:

1. vieta – Jelgavas 4. vidusskolas 3.c klase
2. vieta – Rīgas Hanzas vidusskolas 3.a klase
3. vieta – Ventspils 4.vidusskolas 3.b klase.
4. vieta – Liepājas 8.vidusskolas 3.a klase
5. vieta – Daugavpils 3. vidusskolas 3.b klase
6. vieta – Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.d klase