LONDONA, Jūl 31, BNS – Latvijas peldētājs Uvis Kalniņš pēc otrdien aizvadītajām priekšsacīkstēm 100 metru brīvā stila distancē bija apmierināts ar sasniegto personisko rekordu un rezultātu zem 50 sekundēm, ko jaunais sportists uzskatīja par savu galveno mērķi Londonas olimpiskajās spēlēs.

Kalniņš finišēja pēc 49,96 sekundēm, kas kvalifikācijā viņu ierindoja 30.vietā 56 startējušo dalībnieku konkurencē. Latvijas rekords – 49,51 sekunde – peldētājam palika nesasniegts, un sarunā ar žurnālistiem Kalniņš teica, ka vēl augstāku rezultātu liedza sasniegt gan lielais uztraukums karjerā pirmajās olimpiskajās sacensībās, gan agrais starta laiks. Taču līdzšinējo personisko rekordu, kas bija 50,18 sekundes, izdevās labot. Kalniņš uzsvēra, ka gan viņš pats, gan treneris Vladimirs Širjajevs vēlējās Londonā sasniegt par 50 sekundēm labāku rezultātu.

"Nedaudz traucēja emocionālais [stāvoklis], tas, kas galvā, bet fiziski biju gatavs. Galvenais bija tikt no 50 sekundēm ārā, Latvijas rekords paliks nākamajai reizei," pastāstīja Kalniņš. Viņš atzina, ka bijis sanervozējies un naktī pirms starta varējis aizmigt tikai ar Latvijas komandas ārstes iedotajām nomierinošajām zālēm.

"Ja man vajadzētu pirms starta uzsmērēt sviestmaizi, diez vai būtu spējīgs [to izdarīt]," smaidot sacīja peldētājs. "Karjerā lielākais starts. Augstākais punkts [līdzšinējā] karjerā," viņš raksturoja savu startu.

Ar sava peldējuma grafiku Kalniņš vēl nebija iepazinies, taču uzskata, ka spēku sadalījums izdevies pareizs un atbilstošs grafikam. Peldētājs atzina, ka 100 metru nav distance, kur bez domāšanas jāizliek visi spēki, bet arī nedaudz jāpiedomā. Kalniņš koncentrējies, lai nepietrūktu spēku distances beigās pēdējos 15 metros.

Kalniņš uzskata, ka iespēja startēt vakarā viņam ļautu no sava rezultāta noņemt vēl trīs līdz četras desmitdaļas un tad arī Latvijas rekords kļūtu aizsniedzams mērķis. Startējot no rīta, ir grūtāk sasniegt labāku rezultātu, teica Kalniņš un paskaidroja, ka tā viņam ir raksturīga tendence. Lai kvalificētos pusfinālam un iekļūtu 16 ātrāko dalībnieku vidū, kas cīņu turpinās vakarā, priekšsacīkstēs vajadzēja nopeldēt ātrāk nekā 49 sekundēs. Labāko rezultātu kvalifikācijā – 48,19 sekundes – sasniedza amerikānis Natans Adrians.

Savu nākotni peldēšanā ar ASV daļēji saista arī Kalniņš, kurš augusta vidū dosies uz Misūri universitāti, lai ar sporta stipendiju sāktu studijas. Amerikā Kalniņš gatavojas arvien uzlabot meistarību, lai pēc četriem gadiem Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs gūtu jau lielākus panākumus. Viņš uzskata, ka jākrāj pieredze garajā 50 metru baseinā. Jaunais sportists arī ir pateicīgs trenerim Širjajevam par ieguldīto darbu olimpiskās gatavošanās procesā.

Starts olimpiskajā peldbaseinā, kur skatītāji arī priekšsacīkstēs atbalsta savus favorītu apdullinošā skaļumā, bija īpašs, atzina Kalniņš. "Ir tā kā hokejā – visi bļauj, auro," noskaņu olimpiskajā peldēšanas arēnā raksturoja Kalniņš. "Unikāla atmosfēra un ļoti patīkama," piebilda sportists, kam iespēju startēt Londonā nodrošināja Starptautiskās peldēšanas federācijas (FINA) universālisma princips, kas ieviests plašākai valstu pārstāvniecībai.

Viņš nešauboties atzina startu Londonā par līdzšinējā karjerā svarīgāko notikumu, un valmierietis ir apņēmies turpināt nopietnu karjeru peldēšanā. Pēc savu sacensību noslēguma Kalniņš labprāt vairākas dienas uzkavēsies olimpiskajā ciematā, lai pasekotu citām sacensībām.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam.

BNS, (371) 67088625, [email protected]