RĪGA, JUL 28, BNS ‒ Londonas olimpisko spēļu pirmajā sacensību dienā pieci Latvijas atlēti sestdien startēs riteņbraukšanā, vingrošanā, galda tenisā un pludmales volejbolā.

Cīņu sāks Aleksejs Saramotins riteņbraukšanā, Dmitrijs Trefilovs vingrošanā, Matīss Burģis galda tenisā un Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins pludmales volejbolā. Sestdien sadalīs 12 olimpisko medaļu komplektus, taču iespēja pretendēt uz godalgu savās pirmajās olimpiskajās spēlēs būs tikai Saramotinam, jo pārējo Latvijas olimpiešu pārstāvētajās disciplīnās vēl risināsies tikai priekšsacīkstes.

Pirmajam olimpiskais starts būs Saramotinam, kurš Londonas ielās un pilsētas apkaimē cīnīsies grupas braucienā. Riteņbraucēji startēs plkst.12 pēc Latvijas laika, bet olimpisko medaļu sadalījums kļūs zināms 250 kilometru distances finišā. Saramotina izredzes uz augstu vietu samazina apstāklis, ka viņš 145 dalībnieku konkurencē būs vienīgais Latvijas dalībnieks disciplīnā, kur panākumu gūšanai ļoti svarīgs ir citu komandas biedru atbalsts.

Savukārt Trefilovs no plkst.13 piedalīsies vingrotāju kvalifikācijas sacensībās, pretendējot uz vietu finālā. Tiesības startēt daudzcīņas finālā iegūs 24 labākie sportisti, taču ne vairāk par diviem no vienas valsts. Fināliem atsevišķās disciplīnās kvalificēsies pa astoņiem labākajiem, arī ievērojot divu sportistu maksimumu vienai valstij. Arī Trefilovam Londonā ir karjerā pirmās olimpiskās spēles.

Pludmales volejbolā Latvija Londonā būs pārstāvēta ar diviem pāriem, taču laukumā sestdien būs jādodas tikai Samoilovam un Sorokinam, kuru pirmie pretinieki priekšsacīkšu grupā plkst.13 būs poļi Gžegožs Fijaleks/Mariušs Prudels. Olimpiskajā kvalifikācijas rangā Fijaleks/Prudels ieņēma 7.vietu, savukārt Samoilovs/Sorokins ierindojās 13.pozīcijā. Samoilovs pirms četriem gadiem Pekinas olimpiskajās spēlēs kopā ar Mārtiņu Pļaviņu dalīja 9.vietu, turpretim Sorokins olimpiādē startē pirmo reizi.

Pludmales volejbola turnīrā 24 komandas ir sadalītas sešās grupās pa četrām vienībām. Pēc apļa izspēles izslēgšanas kārtā uzreiz iekļūs pa divām labākajām komandām no katras grupas un divas labākās trešo vietu ieguvējas. Atlikušās četras trešo vietu ieguvējas papildu izslēgšanas kārtā noteiks vēl divas komandas, kas iekļūs astotdaļfinālā un turpinās cīņu par medaļām.

Vēlāk vakarpusē ‒ plkst.18 pēc Latvijas laika ‒ olimpiskā debija būs Latvijas galda tenisam un Burģim, kurš pirmajā kārtā tiksies ar kanādieti Pjēru Liku Insu. Pasaules rangā Burģis ir 106.vietā, savukārt Inss reitingā ierindots 305.pozīcijā. Uzvarētājs iekļūs otrajā kārtā, bet zaudētājam turnīrs būs beidzies. Inss pērn uzvarēja Kanādas un Ziemeļamerikas čempionātā, tomēr Kanādā galda tenisistu rangā viņš ir septītais.

Visvairāk olimpisko medaļu komplektu ‒ četrus ‒ sestdien sadalīs peldēšanā. Pa divām zelta godalgām iegūs džudo un šaušanā, bet pa vienam medaļu komplektam sadalīs arī loka šaušanā, paukošanā un svarcelšanā.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Latviju olimpiskajās sacensībās gatavojas pārstāvēt 45 sportisti 12 sporta veidos ‒ brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaistīsies 30 sporta disciplīnās. Lai gan Latvijas delegācijā ir 14 sportistes, sievietēm pirmais starts būs tikai nākamo piektdien, kad peldēšanā kvalifikācijā piedalīsies Gabriela Ņikitina.

BNS, (371) 67088625, [email protected]