GOK ziņo, ka ceturtdienas ceremonijā Olimpijā, kur norisinājās antīkās Olimpiskās spēles, piedalīsies vien 100 akreditēti viesi no Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) un Tokijas olimpisko spēļu Organizācijas komitejas.

Arī trešdien plānotais ģērbšanās mēģinājums būs slēgts publikai.

"Mēs aicinām to pilsētu mērus, caur kurām vīsies Olimpiskās liesmas ceļš vai kur Olimpiskā uguns tiks uzturēta naktī, ievērot Veselības ministrijas un Nacionālās sabiedrības veselības organizācijas norādījumus," teikts komitejas paziņojumā.

Plānots, ka Tokijas spēļu Olimpiskā liesma tiks iedegta ar tradicionālo ceremoniju un pēc lāpas stafetes Grieķijā tiks nodota Tokijas spēļu rīkotājiem citā ceremonijā 19.martā "Panathenaic" stadionā Atēnās.

Paziņojumā Tokija spēļu organizatori pauda apņēmību, "cik vien iespējams, samazināt savas delegācijas lielumu".

"Tokijas spēļu organizatori ir pateicīgi par visu iesaistīto pušu centieniem nodrošināt ceremonijas norisi, vienlaikus ņemot vērā Grieķijas valdības jaunākos pretpasākumus pret "Covid-19" vīrusu," rakstīts paziņojumā.

Lāpas stafete Grieķijā šķērsos 37 pilsētas un 15 arheoloģiski nozīmīgas vietas, mērojot 3500 kilometrus pa sauszemi un 1559,4 kilometrus pa jūru. Stafetē Grieķijā piedalīsies 600 skrējēju.

Svētdien Grieķijas valdība paziņoja, ka visi profesionālie sporta pasākumi nākamās divas nedēļas koronavīrusa uzliesmojuma dēļ tiks aizvadīti bez skatītājiem, Veselības ministrijai svētdien paziņojot, ka reģistrēti jau 73 koronavīrusa saslimšanas gadījumi.

Ceturtdien Pirejā, "Karaiskaki" stadionā paredzētais Eiropas līgas astotdaļfināla mačs starp "Olympiakos" un Vulverhemptonas "Wanderers" no Anglijas arī notiks aiz slēgtām durvīm.