LONDONA, Aug 10, BNS - Karjerā otro olimpiskā čempiona zelta medaļu izcīnījušā BMX riteņbraucēja Māra Štromberga cīņubiedri Latvijas izlasē piektdien bija neapmierināti ar savu neiekļūšanu finālā, taču Londonā iegūto pieredzi viņi uzskata par ļoti nozīmīgu turpmākajā karjerā.

Edžus Treimanis sacīkstes turpināja pēc trešdien kvalifikācijā piedzīvotā smagā kritiena, taču viņš žurnālistiem pastāstīja, ka veselības problēmas pusfināla braucienos vairs nav jutis, un savainotais ceļgals sevi nemaz nav licis manīt. Treimanim ir aizdomas, ka kritienā viņš varētu būt salauzis degunu, taču to noskaidros pēc atgriešanās mājās un vizītes pie ārsta. Ar plāksteriem uz sejas pusfinālā startējušais Treimanis teica, ka jau juties pilnīgi vesels, un ceļgals sāpējis tikai ceturtdien ceturtdaļfinālos.

Arī kritiena psiholoģiskās sekas Treimanis jutis vēl tikai ceturtdien, bet piektdien pusfinālos bailīguma sajūta jau bija izgaisusi. Pēdējā pusfināla braucienā iegūto otro vietu Treimanis izskaidroja ar psiholoģiskā sloga izzušanu, jo izredžu tikt finālā vairs īsti nav bijis, tādēļ sportists varējis braukt brīvi. "Pusfināls bija ņemams, un tas bija jāņem. Žēl," uz nerealizēto iespēju iekļūt finālā atskatījās Treimanis.

Lai gan Treimanis par neiekļūšanu finālā bija sarūgtināts, viņš teica, ka drīz vilšanās pāries, jo pārdzīvojumi viņam ir īsi. Olimpiskās sacīkstes par īpašām viņš uzskata lielāko likmju un prāvāka skatītāju skaita dēļ, bet konkurenti tik un tā esot tie paši. Iespēja tika palaista garām, bet nevar arī tikai ar nožēlu no olimpiādes doties mājās, jo gūta nozīmīga pieredze, uzsvēra Treimanis.

Savukārt Rihardam Veidem gribējies labu pēdējā pusfināla brauciena startu, taču neizdevās noturēt kolumbieti - galveno konkurentu cīņā par vietu finālā. Veide pastāstīja, ka darīja visu, ko spēja, bet iekļūšanai finālā ar to nepietika, lai gan pirms pēdējā pusfināla brauciena uz to bija reālas izredzes. Kopumā ar olimpisko startu Veide ir apmierināts.

Arī vienīgā Latvijas BMX braucēja sieviešu konkurencē Sandra Aleksejeva pastāstīja, ka ar savu rezultātu olimpiskajās spēlēs ir apmierināta, lai gan uz vietu finālā īsti nepretendēja. Aleksejeva solīja sevi vēl parādīt, jo Londonā viņa nākamajām olimpiskajām spēlēm guva labu pieredzi. Aleksejeva uzskata, ka pusfinālā aizvadīja trīs labus braucienus. Viņa cer, ka iegūs lielāku pārliecību par sevi, jo konkurentes tieši ar to esot pārākas.

Jau ziņots, ka Štrombergs finālā kļuva par olimpisko čempionu, bet pārējie trīs Latvijas pārstāvji cīņu beidza pusfinālos.

BNS, (371) 67088625, [email protected]