Medaļu kopvērtējumā šogad triumfēja Rīgas Franču licejs, Madonas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Sigudas Valsts ģimnāzija.

Atklājot Latvijas Skolu ziemas Olimpisko festivālu 3. februārī, svinīgā atklāšanas ceremonijā pie Ērgļu vidusskolas tika pacelts Olimpiskais karogs, doti sportistu un tiesnešu zvēresti, kā arī iedegta Olimpiskā lāpa.

Visus klātesošos uzrunāja Latvijas Sporta federāciju padomes prezidents Einars Fogelis, vēlot izbaudīt Olimpisko atmosfēru, iepazīt jaunus draugus, gūt pozitīvas emocijas, kā arī pārliecību par sevi sacensību trasēs. "Atcerieties – kopā mēs varam ļoti daudz. Kopā mēs esam stipri. Novēlu jums visiem nonākt līdz augstākajām Olimpa virsotnēm", tā savu uzrunu noslēdza Fogelis.

Festivāla ietvaros Ērgļos un Viešūra kalnā notika sacensības astoņos sporta veidos – distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, biatlonā, hokejā, snovbordā, slidošanā, kamaniņu un ziemas orientēšanās sportā, kā arī stefetē. Distanču slēpošana, kas iepriekšējos gados ir piesaistījusi vislielāko dalībnieku skaitu, arī šogad bija saglabājusi populārākā sporta sacensību statusu. Negaidīti liels dalībnieku skaits šogad piedalījās ziemas orientēšanās sacensībās un lielajā skolu stafetē – sporta veidos, kas programmā bija iekļauti pirmo reizi festivāla vēsturē.

Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajā festivālā viskuplāk bija pārstāvētas Rīgas Franču licejs ar 68 skolēniem, Rīgas Valsts vācu ģimnāzija ar 54 skolēniem, kā arī Siguldas Valsts ģimnāzija un Rīgas Teikas vidusskola, kas katra uz festivālu bija atvedušas pa 31 skolēnam.

Festivāla programmā šogad bija iekļautas gan sporta sacensības, gan dažādas izklaidējošas un izglītojošas aktivitātes. No sacensībām brīvajos brīžos festivāla dalībnieki izklaidējās, vērojot paraugdemonstrējumus kērlingā, apgūstot teoriju un praktiskās iemaņas dronu vadīšanā, piedaloties dronu pilotu sacensībās, izbaudot dīdžeju setus, sacenšoties jengas spēlē vai vienkārši labi pavadot laiku kopā ar saviem draugiem pie Latvijas dabas.

Festivāla pirmās dienas vakarā tā dalībnieki svinīgā lāpu gājienā devās no Ērgļu vidusskolas uz Ērgļu Saieta namu, kur skolu komandas svinīgi sveica pasākuma vadītājs Lauris Lizbovskis, kam sekoja grandioza uguņošana. Pēc salūta, Saieta namā tika apbalvoti pirmās dienas sacensību uzvarētāji septiņos sporta veidos. Medaļu kopvērtējumā šogad triumfēja Rīgas Franču licejs, Madonas Valsts ģimnāzija, Rīgas Valsts 2. ģimnāzija un Sigudas Valsts ģimnāzija.

Sacensību uzvarētājus bija ieradušies personīgi sveikt Latvijas Olimpiskās komitejas goda prezidents Vilnis Baltiņš, Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis, Olimpiete un Eiropas čempione cīņas sportā [olympian id="544" name="Anastasija Grigorjeva"], Olimpietis un Eiropas čempions šķēpmešanā [olympian id="582" name="Zigismunds Sirmais"], viena no labākajām Latvijas šķēpmetējām [olympian id="571" name="Līna Mūze"], kā arī festivāla vēstnese un Riodežaneiro Olimpisko spēļu dalībniece [olympian id="631" name="Ketija Birzule"].

Otrajā festivāla sacensību dienā skolu komandas cīnījās par godalgām hokejā un lielajā skolu stafetē. Hokejā sīvā cīņā triumfēja Rīgas Sergeja Žoltoka vidusskola, bet sudraba un bronzas medaļas saņēma Rīga Valsts 3. ģimnāzijas un Tukuma Raiņa ģimnāzijas hokeja komandas. Lielajā skolu stafetē vadībā izvirzījās un zeltu saņēma Madonas Valsts ģimnāzija. Ērgļu vidusskolas un Rīgas Franču liceja komandas saņēma sudraba un bronzas medaļas.

Latvijas Skolu ziemas Olimpiskajā festivālā savulaik ir startējuši tādi Latvijas elites sportisti kā [olympian id="477" name="Daumants Dreiškens"], [olympian id="563" name="Kristaps Zvejnieks"], [olympian id="542" name="Liene Fimbauere"], [olympian id="560" name="Roberts Rode"], [olympian id="466" name="Madara Līduma"], [olympian id="531" name="Anete Brice"] un citi.