RĪGA, Jūl 31, BNS - Londonas olimpisko spēļu ceturtajā dienā otrdien no Latvijas sportistiem startēs džudists Konstantīns Ovčiņņikovs, peldētājs Uvis Kalniņš un pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš/Jānis Šmēdiņš.

Otrdien sadalīs 15 olimpisko medaļu komplektus četrus peldēšanā, pa diviem džudo, jāšanā un svarcelšanā, kā arī daiļlēkšanā, vingrošanā, paukošanā, šaušanā un airēšanas slalomā.

Pēc rīkotāju publicētā saraksta pirmajam starts paredzēts Ovčiņņikovam džudo turnīrā svarā līdz 81 kilogramam, kur viņa pretinieks 1/16 finālā būs pirmais numurs olimpiskajā rangā - titulētais brazīlietis Leandru Žileiru. Cīņas sākums - plkst. 12.05 pēc Latvijas laika. Lai kļūtu par uzvarētāju savā grupā un iekļūtu pusfinālā, Ovčiņņikovam būtu jāuzvar trīs cīņās. Ceturtdaļfināla un pusfināla zaudētāji vēlāk iegūs tiesības gandarījuma turnīrā sacensties par divām bronzas medaļām.

Kalniņš startēs priekšpeldējumā 100 metru brīvajā stilā. Pirmais peldējums sāksies plkst. 12, bet Kalniņš startēs ceturtajā no paredzētajiem astoņiem. Pavisam sacensībām pieteikti 60 peldētāji un tikai 16 ātrākie kvalificēsies pusfinālam, kas notiks otrdienas vakarā. Labākus rezultātus par Kalniņu šajā distancē ir uzrādījuši 37 konkurenti.

Pļaviņš/Šmēdiņš centīsies tikt pie otrās uzvaras sacenšoties ar savā grupā potenciāli vājāko komandu četriniekā - Igoru Ernandesu/Hesusu Viljafanji no Venecuēlas. Spēles sākums plkst. 16.30 un to tiešraidē translēs Latvijas TV7 kanāls.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Latviju olimpiskajās sacensībās pārstāvēs 45 sportisti 12 sporta veidos ‒ brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaistīsies 30 sporta disciplīnās. Lai gan Latvijas delegācijā ir 14 sportistes, sievietēm pirmais starts būs tikai piektdien, kad peldēšanā kvalifikācijā piedalīsies Gabriela Ņikitina.

BNS, (371) 67088625, [email protected]