Latvijas Olimpiskās komitejas projekta „Sporto visa klase” ietvaros, Valmieras Pārgaujas sākumskolas 3.c klases skolēni šodien, Vidzemes Olimpiskajā centrā aizvadīja sev jau ierastu, aktīvitātēm pilnu rītu. Skolēni viesojoties Vidzemes Olimpiskajā centrā  iepazinās ar tā darbību un sniegtajām iespējām, kā arī paši iemēģināja Latvijas lielāko slidošanas sacensību „Ledus Gladiatori” šķēršļus „Elektrum” Ledus hallē.

Valmieras Pārgaujas sākumskolas sporta skolotaja Tonija Vasere saka: „Tā kā „Sporto visa klase” ietvaros bija nepieciešams piesaistīt klasei kādu bijušo vai šī brīža olimpieti, tad mēs izvēlējāmies Jolantu Dukuri, ar kuru mums ir izveidojusies ļoti laba sadarbība. Kopīgi gan vingrojam, gan piedalamies sacensībās, gan iesildamies pirms tām.”

Skolēni šobrīd trenējas un aktīvi pavada savu brīvo laiku lai piedalītos 15.aprīlī gaidāmajās „Sporto visa klase” priekšsacīkstēs. Vidzemes Olimpiskajā centrā notiekošajās priekšsacīkstēs piedalīsies skolas no visa Vidzemes reģiona. Labākās no tām maijā dosies uz „Sporto visa klase” fināliem, kur jau piedalīsies skolas no visas Latvijas. Vidzemes Olimpiskajā centrā, 15.aprīlī klases savā starpā sacentīsies tautas bumbā, taču šī būs tikai viena no trim „disciplīnām”, kas veidos katras klases kopējo rezultātu. Vēl tiks vērtētas arī skolēnu sekmes mācībās un kāds kopīgi paveikts labais darbs.

Labais darbs, kuru veiks visa klase tika izvēlēts visiem kopīgi apspriežoties. Apspriedē skolēni ar skolotājām nolēma, ka dosies uz Valmieras dzīvnieku patversmi ar pašu sarūpētām, patversmei noderīgām lietām.

Klases audzinātāja Evija Kiršblate saka:Mums projektu nedēļas ietvaros ir nedēļa laika, lai sarūpētu dažādas, dzīvnieku patversmei nepieciešamas lietas. Klasē esam nolikuši lielas kastes, kurās bērni nesīs noderīgas lietas, ko nu katrs var atļauties. Gan kāda sega, barība, rotaļlieta vai kas cits.”

Kā lielāko atšķirību no klasēm, kuras nepiedalas šajā projektā, skolotājas min biežās sporta stundas. „Ja citām klasēm tādas ir divas stundas nedēļā, tad mums sporta stundas notiek katru dienu. Paši bērni ir teikuši, ka jūtas laimīgi par to, ka viņiem sports ir katru dienu. Viņiem dzīve kļūst interesentāka, piepildītāka ar pasākumiem. Ieguvumus no projekta var just regulāri. Tajā skaitā arī dažādos skolas iekšējos sporta turnīros, kuros klase uzrāda labus rezultātus.”, skaidro Tonija Vasere.

Projekts paredz iesaistītajiem skolēniem katru nedēļu nodrošināt kvalitatīvu un metodiski atbilstošu trīs fakultatīvo sporta nodarbību sarīkošanu, papildu tām divām sporta stundām, kas ir paredzētas obligātajā izglītības programmā. Nodarbības projekta ietvaros notiek saskaņā ar Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) izstrādātu metodisko materiālu

Par lielāko ieguvumu no piedalīšanās projektā skolotājas min saliedētību. „Man kā audzinātājai prieks par to, ka viņi ir sākuši sevi apzināties kā kolektīvu, nevis kā „es viens”, bet „mēs”. Tagad viņi ir komanda arī ārpus spēles laukuma. To var just arī ikdienā, mācību stundās, kad viņi ir draudzīgāki, saliedētāki, katrs iestājas viens par otru.”, atklāj Evija Kiršblate. Savukārt, Tonija Vasere piebilst, „Nebiju iedomājusies ka šādā veidā viņi kļūs tik pozitīvi arī viens pret otru, bet jā, to var just arī ikdienā, no viņiem plūst pozitīvā enerģija!”