RĪGA, Aug 11, BNS - Londonas olimpisko spēļu pirmspēdējā dienā sestdien no Latvijas sportistiem paredzēti starti Denisam Čerkovskim modernajā pieccīņā, Igoram Kazakevičam un Agnesei Pastarei soļošanā, Armandam Zvirbulim brīvajā cīņā un smaiļotāju divniekam Kristam Straumem/Aleksejam Rumjancevam.

Pirmais uz starta dosies Čerkovskis, kuram plkst. 10.45 jāstartē pirmajā no piecām disciplīnām - paukošanā. Pēc tam sekos peldēšana, jāšana, bet vakarā plkst. 20.45 sportisti dosies pēdējā - šaušanas un skriešanas kombinētajā disciplīnā. Čerkovskis, kurš 2004. gada olimpiskajās spēlēs Atēnās ieņēma 4. vietu, būs viens no 36 sacensību dalībniekiem.

Rīta pusē 50 kilometru soļošanas maratonā dosies Igors Kazakevičs, kurš būs viens no 63 dalībniekiem. Sacensības sāksies plkst. 11, bet plkst 19 uz starta 20 kilometros dosies soļotājas, arī Agnese Pastare, kura sacentīsies ar 60 citām soļotājām.

Sestdien starts brīvajā cīņā vīriešiem svara kategorijā līdz 84 kilogramiem būs Zvirbulim, kurš sacensības sāks no astotdaļfināla. Viņa pretinieks būs Hosē Daniels Robertti no Venecuēlas. Cīņa sāksies plkst. 15.30 un uzvaras gadījumā Zvirbulis iekļūs ceturtdaļfinālā.

Savukārt Straumem/Rumjancevam būs jāstartē B finālā smaiļošanas divniekos (K-2) 200 metru distancē, kur būs jācīnās par 9. vietu. Piektdien viņiem neizdevās tikt astoņu A finālistu vidū, jo savā pusfinālā viņi palika pēdējie piektie, bet tālāk tika četri labākie. B fināls sāksies plkst. 12.41.

Sestdien olimpiskajās spēlēs tiks sadalīti 32 medaļu komplekti - visvairāk vienā atsevišķā dienā šajās spēlēs. Astoņus komplektus izcīnīs vieglatlētikā - soļošanā 50 km vīriešiem un 20 km sievietēm, augstlēkšanā, 800 metru skrējienā un 4x400 metru stafetē sievietēm, kā arī šķēpmešanā, 5000 metru skrējienā un 4x100 metru stafetē vīriešiem. Piecus olimpiskos čempionus noskaidros boksā, bet četrus smaiļošanā un kanoe airēšanā. Trīs medaļu komplektus sadalīs brīvajā cīņā vīriešiem, bet divus teikvando. Pa vienam komplektam izcīnīs basketbolā, handbolā, volejbolā sievietēm un lauka hokejā un futbolā vīriešiem, kā arī daiļlēkšanā, kalnu riteņbraukšanā, mākslas vingrošanā, modernajā pieccīņā vīriešiem un burāšanā.

Londonas olimpiskās spēles noslēgsies svētdien. Latviju olimpiskajās sacensībās pārstāv 45 sportisti 12 sporta veidos - brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaisījušies 30 sporta disciplīnās.

BNS, (371) 67088625, [email protected]