Kā nozīmīgie sporta svētki aizvadīti, iespaidos dalījās Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis.

“Latvijas IV Olimpiāde noritēja augstā līmenī, varu dot tikai pozitīvu vērtējumu. Arī dalībnieki – sportisti un pašvaldību pārstāvji - atzina, ka viņiem patika atmosfēra Valmierā, Olimpiādes gaisotne bija jūtama visur, sacensības “ienāca” pat pilsētas centrā. Arī atklāšanas ceremonija bija gaumīga un dinamiska.

Valmiera ir viena no sportiskākajām pilsētām Latvijā, tā ir sporta centrs Vidzemē. To pierādīja arī līdzjutēji. Mani izbrīnīja tas, ka sacensības vēroja tik daudz interesentu, viņus nenobaidīja pat spēcīgais lietus un pērkons, kas pārsteidza triatlona laikā. Atbalstītāju netrūka arī šaha paraugdemonstrējumos, kur savas emocijas skaļi izrādīt nedrīkst. Pirms Olimpiādes saņēmām interesentu zvanus, kuri taujāja par iespēju apmeklēt sacensības un bija pārsteigti, ka visur ir brīva pieeja. Tā skatītājiem bija iespēja satikties ar labākajiem Latvijas sportistiem.

Valmieriešiem gūtā pieredze ir ļoti svarīga, tā noderēs, plānojot turpmākos plaša mēroga sporta notikumus, kas, par to nešaubos, Valmierā būs.

Arī sportistiem, kuri lielākoties ir treniņu vietās vai startē ārpus valsts robežām, šī bija laba iespēja dzirdēt un redzēt savus līdzjutējus. Startēt mājās ir dubultpatīkami. Ceru, ka tiem sportistiem, kuri Latvijas vārdu nesīs Vasaras Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro šī gada augustā, Latvijas IV Olimpiāde būs laba ceļamaize vēl lielākai atdevei. Sportisti, satiekot savus līdzjutējus, guva arī apliecinājumu, ka, lai gan sacensības notiek dažādās pasaules vietās, ir atbalstītāji, kuri seko līdzi viņu veikumam un tur īkšķus par izdošanos.

Arī sasniegumu ziņā Olimpiāde aizvadīta veiksmīgi, ir uzstādīti personīgie rekordi, Latijas rekordi. Mareka Ārenta 5,50 metri kārtslēkšanā – ko tādu redzēt izdodas reti. Savukārt Māris Štrombergs savā dzimtajā pilsētā kļuva par trīskārtēju Latvijas Olimpiādes uzvarētāju - vērot sacensības bija aizraujoši.

Pateicos visiem iesaistītajiem, sportistiem vēlu veiksmi arī turpmāk, jo īpaši mūsu valsts pārstāvjiem Vasaras Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro. Satiekoties spēka ziņā līdzīgiem sportistiem, liela nozīme ir veiksmei. Protams, vēlu arī būt fiziski un morāli sagatavotiem.”

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks: “Pirmo reizi Latvijas Olimpiāde notika Vidzemē. Nozīmīgo sporta notikumu esam spējuši īstenot godam. Turpināsim sporta infrastruktūras attīstību pilsētā arī turpmāk, lai šeit varētu trenēties gan profesionāli sportisti, gan arī būtu iespēja brīvo laiku veselīgi un aktīvi pavadīt katram Valmieras iedzīvotājam un ciemiņam.

Esam saņēmuši labus vārdus par Latvijas IV Olimpiādes norisi. Pateicos visiem par ieguldīto darbu, kā arī sportistiem un treneriem par sniegumu! Liels prieks par valmieriešu sniegto atbalstu – līdzjutēju rindās bija gan bērni, gan pieaugušie, gan seniori. Mēs sporta svētkus klātienē nepārtraucām baudīt un turpinājām dalībniekus uzmundrināt arī spēcīgo lietusgāžu laikā, kļūstot par lieciniekiem vēsturiskam notikumam – triatlonam pilsētas centrā, kur peldēšanas distance veikta Dzirnavu ezeriņā.

Valmiera šogad ir sporta galvaspilsēta. Jau drīz varēsim sekot līdzi sacensībām starptautiskā florbola turnīrā “Latvian OPEN 2016”, tāpat vērienīgs sporta notikums gaidāms 18. septembrī, kad notiks desmitais “Sportlat Valmieras maratons”, kas šogad sola pulcēt rekordlielu skrējēju skaitu.”

Valmieras komandas vadītāja Līga Dzene: “Latvijas IV Olimpiādē Valmieras pilsētas komandā bija līdz šim kuplākais Olimpiādes dalībnieku skaits. Bez individuālo sporta veidu pārstāvjiem par medaļām cīnījās arī četras sporta spēļu komandas. Katrs sportists, kurš izgāja sacensību arēnā, centās sasniegt pēc iespējas labāku rezultātu. Notika saspringta cīņa par katru sekundi, sekundes simtdaļu, centimetru vai katru bumbu, lai pieveiktu pretinieku cīņā par Olimpiādes medaļām. Pateicos sportistiem un treneriem par izcīnītajām medaļām un komandas sportistu izrādīto cīņas gribu uzvarēt!

Esmu piedalījusies visās līdz šim notikušajās Latvijas Olimpiādēs. Uzskatu, ka Olimpiādes atklāšanas un noslēguma ceremonijas Valmierā bija līdz šim labākās. Pateicos visiem, kuri rūpējās, lai sacensības notiktu visaugstākajā līmenī!

Arī Valmieras skatītāju un līdzjutēju devums bija ļoti jūtams – jūs atbalstījāt gan mūsu sportistus, gan uzmundrinājāt un priecājāties par citu komandu sportistu veiksmēm un uzvarām.

Pavisam nedaudz laika ir palicis līdz 2016.gada Vasaras Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro. Aicinu sekot līdzi mūsu valsts sportistu sniegumam, bet dienās, kad startēs mūsu BMX riteņbraucēji Māris Štrombergs un Edžus Treimanis, kā arī peldētājs Uvis Kalniņš, turēt īkšķus vēl ciešāk!”

3.jūlijā noslēdzās Latvijas IV Olimpiāde, kurā piedalījās 3729 sportisti, pārstāvot 93 pašvaldības. Kopvērtējumā visvairāk medaļu - 175 (67 zelta, 48 sudraba un 60 bronzas) - ieguva Rīgas pilsētas sportisti, otrajā vietā ierindojās Ventspils komanda ar 70 medaļām (35 zelta, 17 sudraba un 18 bronzas medaļas), bet trešo vietu ar 60 medaļām ieņēma Jūrmalas sportisti (18 zelta, 19 sudraba un 23 bronzas medaļas). Ceturtā vieta kopvērtējumā ar 43 izcīnītām medaļām ir Daugavpilij (13 zelta, 11 sudraba un 19 bronzas medaļas). Jāpiebilst, ka medaļu kopvērtējumā nav iekļauts vērtējums cīņas sporta veidā.

Valmieras komandas sportisti izcīnīja 21 medaļu, deviņas no tām zelta kaluma, tādējādi nodrošinot kopvērtējumā augsto sesto vietu.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks pēc Latvijas IV Olimpiādes pateicās Valmieras komandas sportistiem un treneriem, kā arī svinīgā pieņemšanā godināja pirmās, otrās un trešās vietas ieguvējus. Peldētājam Uvim Kalniņam - četras zelta medaļas, peldētājai Sindijai Siliņai - divas zelta un divas sudraba medaļas, zeltu izcīnīja arī BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, vieglatlēte Linda Ozola un airēšanas slalomists Toms Karlivāns. Sudraba medaļas ieguva BMX riteņbraucēja Sandra Aleksejeva, vieglatlēte Jolanta Kaupe, kā arī airēšanas slalomiste Kristīne Strazdīte. Savukārt bronzu ieguva vieglatlēts Sandis Sabājevs, vieglatlēts Arnis Žviriņs, airēšanas slalomiste Antra Limbēna Strazdīte, šaušanas sportā - Evika Apine, MTB riteņbraukšanā - Madara Fūrmane, badmintonā - Anita Švalbe un Sanda Viskanta, bronzu izcīnīja arī Valmieras futbola komanda. Sportistus atbalstīja treneri Vladimirs Širjājevs, Inta Andrejānova, Ivo Lakučs, Kaspars Pakers, Raitis Ravinskis, Andis Bērziņš, Gatis Ērglis, Uldis Pūcītis un Pēteris Karlivāns.

Latvijas IV Olimpiādi organizēja Latvijas Olimpiskā komiteja un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministriju. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība.