4.maija Deklarācijas kluba vēstule

LOK prezidents nekavējoties ir sazinājies ar 4.maija Deklarācijas kluba prezidenti Veltu Čebotarenoku, un puses vienojušās tālākiem nākamajiem soļiem:

1. Pirmdien,  28.februārī LOK prezidentam ir tiešsaites  tikšanās ar Eiropas Olimpisko komiteju prezidentu Spyros Capralos, lai apspriestu tālāko iespējamo Eiropas Nacionālo olimpisko komiteju rīcību, paužot atbalstu Ukrainai, kā arī kluba izteikto iniciatīvu. Tāpat darīsim zināmu, ka LOK atbalsta Norvēģijas Olimpiskās komitejas  un citu Norvēģijas sporta organizāciju  ierosinājumu  - aizliegt sportistiem no Krievijas un Baltkrievijas piedalīties starptautiskās sacensībās, kā arī aicināt atstādināt no amata starptautiskajās sporta veidu federācijās abu valstu amatpersonas.

2. LOK aicinās EOC organizēt visu Eiropas Olimpisko komiteju tiešsaites tikšanos, kurā tiktu noformulēta kopīgā Eiropas NOKu nostāja attiecībā uz Krievijas Federācijas militāro agresiju Ukrainā un sekām sporta dzīvē. Tas dotu mandātu EOC rosināt Starptautiskajaii Olimpiskajai komitejai konkrētu rīcību attiecībā uz Krievijas iesaisti un dalību pasaules sporta pasākumos un sporta veidu federācijās.