Šodien, 28.janvārī, Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) sadarbībā ar uzņēmumu Cola-Cola svinīgi pasniedza 11 grantus sporta un veselīga dzīvesveida pasākumu atbalstam. Granti tika izsniegti  projektu atbalsta programmas “Par aktīvu dzīvesveidu” ietvaros, un to kopsumma ir 22 000 eiro.

Atbalstu 5 000 eiro apmērā saņēma Jelgavas pilsētas pašvaldības iestāde “Sporta servisa centrs” projekta “Sporto un esi vesels” realizācijai. Projekts paredz vairāku fizisku aktivitāšu organizēšanu ģimenēm no š.g. aprīļa līdz septembrim, sākot ar vingrošanas un skriešanas nodarbībām līdz pat spīdmintonam un ģimeņu laivu sacensībām.

Atbalsts 3000 eiro vērtībā tika piešķirtiVentspils pilsētas domes Sporta pārvaldei un viņu velo projektam “Braucam ar ziedu un vēju buru””, kas tiks sasaistīts ar tūrisma un velosezonas atklāšanu, un biedrībai “Džudo klubs Saldus”, kas šogad plāno rīkot tautas sacensības visa vecuma un fiziskās sagatavotības grupās sporta entuziastiem “160 vingrinājumi Saldus pilsētai”.

“Esam gandarīti, ka “Coca-Cola Foundation” ir nolēmis popularizēt un atbalstīt aktīva dzīvesveida projektus Latvijā un tās reģionos”, izsakās LOK ģenerālsekretārs un žūrijas komisijas vadītājs Žoržs Tikmers. “Veselība ir viena no galvenajām cilvēka dzīves vērtībām un sporta nodarbības ir efektīvs veids kā to uzlabot. Ar šīs programmas atbalstu veicināsim veselīga dzīvesveida popularizēšanu vairāk kā 15 000 pasākumu dalībnieku vidū.”

“Esam vienmēr atbalstījuši pašvaldību un vēl vairāk pašu iedzīvotāju iniciatīvu sporta pasākumu rīkošanai. Piedaloties žūrijā, biju pārsteigts par privāto un pašvaldību organizāciju radošumu un nopietno pieeju. Tas ir ļoti būtiski, ka no Rīgas attālākajos reģionos iedzīvotājiem arī ir iespēja iesaistīties lielos sportiskos festivālos, vingrot kopā ar visu ģimeni un apgūt jaunas iemaņas.  Ceru, ka šogad uzsākto projektu izdosies turpināt un paplašināt arī nākošajos gados,” stāstaIzglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietnieks - Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Programmas “Par aktīvu dzīvesveidu” ietvaros tika piešķirti vēl astoņi granti par summām divi tūkstoši un viens tūkstotis eiro. Atbalstu saņēma tādi sportiski pasākumi kā 17. Līvānu sporta svētki “Savai pilsētai”, kas ir veltīti Līvānu pilsētas 90. gadadienai,  biedrības “BMX sporta klubs “Tālava” projekts ”Esi aktīvs ziemā un vasarā”, Limbažu novada ģimeņu sporta diena, pavasara veselības festivāls Preiļos, Valkas novada skriešanas seriāls “Optimists”, kā arī citi projekti no Aglonas, Saulkrastu un Gulbenes novada.

“Šāds projektu konkurss ir laba iespēja redzēt un novērtēt to darbu, ko iedzīvotāju veselības un aktīva dzīvesveida veicināšanai veic pašvaldības un to sporta amatpersonas. Bija daudzas interesantas, netradicionālas, bet vienlaikus pārdomātas un saturīgas idejas iedzīvotāju ieinteresēšanai un iesaistīšanai. Cīņa bija sīva, un tāpēc daudz bija atkarīgs no tā, cik rūpīgi izstrādāti un kvalitatīvi bija iesniegtie projekti. Tāpat kā sportā arī šādā konkursā visu izšķir šķietami sīkumi, nianses, sekundes simtdaļas un tūkstošdaļas,” sveicot uzvarētājus, uzsver Latvijas Pašvaldību Savienības pārstāvis Guntis Apīnis.

Kopumā projektu atbalsta programmas “Par aktīvu dzīvesveidu” ietvaros tika saņemti 49 pieteikumi no dažādām Latvijas novadu pašvaldību un pilsētu izglītības iestādēm, sporta organizācijām un klubiem. 

LOK un uzņēmuma Coca-Cola programmas galvenais mērķis ir veicināt un pilnveidot aktīva un veselīga dzīvesveida popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū, atbalstot gan jaunos, gan jau tradicionālos sporta pasākumus, kurus plānots paplašināt aktivitāšu loka vai mēroga ziņā. Kopumā projektu atbalsta programmas “Par aktīvu dzīvesveidu” ietvaros tiek piešķirti 11 granti dažāda veida un mēroga sportisku aktivitāšu organizēšanai.

Aktuāla informācija par projektu ir pieejama Latvijas Olimpiskās komitejas mājaslapā projekta sadaļā