Šodien notika Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēde, kurā LOK Valde informēja par nostāju un aktivitātēm saistībā ar situāciju Ukrainā, nosodot Krievijas Federācijas īstenoto militāro agresiju pret Ukrainu, tās neatkarību un teritoriālo nedalāmību, un sadarbībā ar triju  Baltijas valstu un  Eiropas nacionālajām Olimpiskajām komitejām, aicinot sportistus un komandas nepiedalīties sporta pasākumos Krievijas Federācijā, kā arī ierobežot kontaktus ar šīs valsts sporta organizācijām.

LOK Izpildkomiteja atbalstīja Valdes priekšlikumu par nepieciešamā atbalsta un palīdzības Ukrainas bēgļiem koordinēšanu, sadarbojoties ar pašvaldībām, Olimpiskajiem centriem, ka arī LOK  partneriem – Bērnu slimnīcas fondu un ziedot.lv. Šī darba veikšanai uz laiku tiks piesaistīs  papildus speciālists. Tāpat LOK veic pārrunas ar saviem sadarbības partneriem un Eiropas Olimpiskajām komitejām (EOC) par iespējamo papildus līdzekļu piesaisti šī darba virzienam.

Savukārt Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) valsts sekretāra vietnieks, Sporta departamenta direktors Edgars Severs LOK izpildkomiteju informēja par IZM nostāju un plānotajām darbībām saistībā ar situāciju Ukrainā.

LOK valde informēja, ka, ņemot vērā LOK iniciēto un EOC pieņemto lēmumu par Krievijas un Baltkrievijas izslēgšanu no dalības Eiropas Jaunatnes Ziemas Olimpiādē Vuokatti2021 no šī gada  20. līdz 25.martam, Latvijas komandai ir iespēja doties uz Vuokatti. Šajā ziemas festivālā mūsu valsti pārstāvēs 18 jaunie sportisti 5 sporta veidos  - kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, daiļslidošanā un šorttrekā.

LOK Izpildkomiteja uzklausīja ar auditorkompānijas “Ernst & Young Baltic (E&Y)” pārstāves Lienes Cakares sagatavoto ziņojumu par LOK risku un ieguvumu analīzi saistībā ar sporta nozares nevalstisko organizāciju iespējamo konsolidāciju, kā arī informāciju par Latvijas Republikas Valsts kontroles (LRVK) ieteikumu ieviešanu. LOK Valdei tika uzdots iepazīstināt ar sniegto ziņojumu LR  Izglītības un zinātnes ministri un organizēt darba sanāksmi Olimpisko sporta veidu federācijām ar E&Y pārstāvju piedalīšanos, pieaicinot LRVK revidentus.


Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta Institucionālie partneri: LR Izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts meži” un SOK Olimpiskā solidaritāte; Zelta partneri: mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia”, AS “LNK Industries” un sporta apģērba kompānija OTCF (zīmols 4F); Informatīvie partneri: AS “Radio SWH” un SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi”.