I Eiropas Spēles notiks Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku no 12. – 28.jūnijam. Tieši pēc 100 dienām notiks spēļu atklāšanas ceremonija, līdz ar to gatavošanās I Eiropas Spēlēm ir nonākusi nobeiguma fāzē.

Baku 2015 būs visu laiku pirmās Eiropas Spēles, kas būs aizraujošas un vēl nebijušas kompleksas sporta sacensības Eiropas kontinentā. Spēlēs kopumā piedalīsies vairāk nekā 6000 sportistu no 50 Eiropas valstīm, kuri sacentīsies 20 sporta veidos un sadalīs 253 medaļu komplektus. Sacensību programmā ir iekļautas arī dažas jaunas un neolimpiskās disciplīnas kā basketbols 3x3, pludmales futbols, karatē un sambo.

Svarīgs ir apstāklis, ka 12 sporta veidos notiks punktu krāšana un kvalifikācija 2016.gada Riodežaneiro vasaras Olimpiskajām spēlēm.

Latviju I Eiropas Spēlēs varētu pārstāvēt līdz pat 70 sportistu. Vairākos sporta veidos kvalifikācijas cikls dalībai Eiropas Spēlēs jau ir noslēdzies, tomēr sportistu sijāšana vēl ilgs līdz aptuveni aprīlim. Par konkrētām personālijām, kas piedalīses sacensībās pagaidām vēl netiek publiski runāts.

Latvijas Olimpiskajai komitejai 12.martā ir jānodod paplašinātais potenciālo spēļu dalībnieku saraksts, bet galīgais sastāvs būs jānosauc jūnija sākumā.

Eiropas Olimpiskā komiteja piešķīra Baku tiesības organizēt I Eiropas Spēles 2012.gadā.