75 pašvaldību komandu konkurencē pēc pirmās dienas Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē Ventspilī kopvērtējumā pirmo vietu ieņem Rīga ar 38 medaļām, otrajā vietā ierindojusies Daugavpils, bet trešajā – Jūrmala. Šogad jau piekto reizi Olimpiāde notiek Ventspilī un atsevišķos sporta veidos arī Liepājā, Jūrmalā, Brocēnos un Ventspils novada Usmā.

Sacensības 20 sporta veidos sākās jau vakar, un pēc pirmās dienas medaļu kopvērtējumā līderi ir Rīga – 13 zelta, 16 sudraba un 9 bronzas godalgas. Otro vietu ar 23 medaļām (8 zelta, 7 sudraba, 8 bronzas) ieņem Daugavpils, bet trešajā vietā ierindojusies Jūrmala ar 14 medaļām (5 zelta, 5 sudraba, 4 bronzas).

Šodien noslēgušās pirmās spēles basketbola turnīrā. Pirmajā mačā meitenēm mājinieces Ventspils atzina Valmieras komandas pārākumu 38:65, bet pirmajā spēlē puišiem Rīga ar 69:63 uzvarēja Edija Šlesera trenētos Madonas basketbolistus.

Tikmēr Sporta hallē “Pārventa” handbola turnīrā jauniešiem pēc uzvarām apakšgrupās uzreiz pusfinālā iekļuva Ludzas un Skrīveru novadu komandas, kas par vietu finālā cīnīsies attiecīgi ar Vaiņodes un Rīgas komandu uzvarētājiem un Auces – Jūrmalas uzvarētājiem.

Uz svarcelšanas paaugstinājuma uzmanība noteikti tiks pievērsta Ščerbatiham. Šoreiz tas gan būs bijušā Latvijas olimpieša [olympian id="413" name="Viktors Ščerbatihs (1974)"] brāļa dēls Roberts, kurš startēs smagākajā kategorijā – virs 94 kg.

Ar svinīgo startu pie Olimpiskā centra „Ventspils” 50 km šosejas braucienā šodien devās labākie jaunie riteņbraucēji. Starp puišiem uzvaru izcīnīja dobelnieks Ēriks Toms Gavars (1:15:20), par 26 sekundēm apsteidzot Iļju Tjagunovu (Rīga) un Ulvi Horenu Korbergu (Kuldīga). Ātrāko meiteņu trijniekā iekļuva tikai rīdzinieces – pirmā Elīna Sauka (1:19:30), par gandrīz 8 minūtēm apsteidzot Endiju Rutuli. Trešā – Viktorija Sipoviča.

Puišu regbijā, pārliecinoši uzvarot Vecumniekus (36:0) un Ķekavu (31:7), pirmie A apakšgrupā finišēja Baldones regbisti. B grupā tik pat pārliecinoši, nezaudējot ne punkta Jelgavas (5:0) un Jūrmalas (32:0) komandām, pirmie – rīdzinieki. Sacensības turpināsies ar ¼ fināliem.

 

(Rezultāti tiks papildināti)

Ar visiem sacensību rezultātiem var iepazīties:

http://www.latvijasolimpiade.lv/ventspils/?page_id=13  

 

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.

 

Papildu informācija

Daina Paipala

Ventspils pilsētas sporta pārvaldes vadītāja

E-pasts: [email protected]

Tālr.: +371 63624412

 

Kontaktpersona medijiem

Maija Lazdiņa

Sabiedrisko attiecību aģentūras 2C

Projektu vadītāja

E-pasts: [email protected]