Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Organizācijas komiteja pieņēmusi lēmumu IX Latvijas Jaunatnes Olimpiādi pārcelt uz 2025. gadu. Lēmums pieņemts, pamatojoties uz iepriekšējo gadu pieredzi, kuras ietvaros Latvijas Jaunatnes Olimpiāde organizēta un pilda arī Eiropas Jaunatnes Olimpiādes kvalifikācijas sacensību funkcijas. Kā papildus apsvērumi tika ņemti vērā arī šogad notiekošās XXXIII Vasaras Olimpiskās spēles, kā arī nepieciešamība nodrošināt pārdomātu un izsvērtu lēmumu pieņemšanu attiecībā uz objektīvu laika grafika sastādīšanu un sacensību kvalitāte standarta saglabāšanu.

Kā 2025. gadā paredzētās Latvijas Jaunatnes Olimpiādes rīkotājpašvaldība nemainīgi tiks saglabāta jau iepriekš izziņotā Valmiera, taču, ņemot vērā sporta veidu federāciju un pašvaldību izteiktos viedokļus, tiks veikta Olimpiādes programmā iekļauto sporta veidu un jauniešu - dalībnieku vecuma robežu atkārtota izvērtēšana. Iepriekš plānots, ka Olimpiādē varētu piedalīties 15-17 gadus veci jaunieši vieglatlētikas, džudo, peldēšanas, BMX riteņbraukšanas, mākslas vingrošanas, brīvās cīņas, orientēšanās, smaiļošanas un kanoe, boksa, šosejas riteņbraukšanas, futbola, 3x3 basketbola, pludmales volejbola, florbola un handbola sporta veidos. Sporta veidi tika izvēlēti saskaņā ar rīkotājpašvaldības sagatavoto piedāvājumu un atbilstoši pašvaldību viedoklim, ko apkopoja LPS.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Šobrīd šis ir labākais iespējamais lēmums, lai saglabātu pasākuma kvalitāti, izpildītu tā mērķus un misiju, kā arī ņemtu vērā iepriekšējo gadu labo praksi. Ieplānojot Latvijas Jaunatnes Olimpiādi kā nākamā gada pasākumu gan pašvaldību, gan IZM budžetā, kā arī nepieciešamo laiku visiem organizatoriskajiem darbiem, rezultātā iegūtu visi -  gan pašvaldības, gan sportisti, gan sabiedrība. Tāpat sporta federācijas Latvijas Jaunatnes Olimpiādi un tajā pārstāvētos sporta veidus un disciplīnas varēs izmantot kā vienu no kvalifikācijas kritērijiem Eiropas Jaunatnes Olimpiādei, kas jūlijā norisināsies Skopje, Ziemeļmaķedonijā.”

IX Latvijas Jaunatnes Olimpiādes Organizācijas komitejā darbojas pārstāvji no IZM, LOK, LPS, LSIIDP, Valmieras novada pašvaldības un sporta infrastruktūras objektiem. Latvijas Jaunatnes Olimpiāde ir nozīmīgs notikums Latvijas sportā, kas pulcē jaunos sportistus no visas Latvijas, tajās piedalās novadu un valstspilsētu komandas. Olimpiādes laikā tiks noskaidrota sportiskākā Latvijas pašvaldība un labākie Latvijas jaunie sportisti vasaras sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiādes: 

2005. gadā - Ventspilī

2007.gadā - Ventspilī

2009.gadā - Valmierā

2011.gadā - Jūrmalā

2013.gadā - Ventspilī

2015.gadā - Valmierā un Cēsīs

2017.gadā - Cēsīs

2019.gadā - Jelgavā