Savukārt [olympian id="556" name="Oskars Melbārdis"] ar [olympian id="561" name="Jāni Strengu"] izcīnīja sesto vietu, bet [olympian id="564" name="Uģis Žaļims"] ar Jāni Jansonu ierindojās 14.pozīcijā.

Patlaban 23 gadus vecajam [olympian id="624" name="Ķibermanim"] šī ir visu labākā vieta pasaules čempionātos. Pirms diviem gadiem Vinterbergā viņš izcīnīja astoto vietu, bet četriniekos pērn bija desmitais.

Par čempioniem kļuva vācieši pilots Frančesko Frīdrihs ar stūmēju Torstenu Margisu, kuri sudraba medaļas ieguvēja kanādieša Džastina Kripsa ekipāžu četru braucienu summā apsteidza par 1,20 sekundēm.

Savukārt bronzas medaļu izcīnīja vācieša Johanesa Lohnera divnieks, kas saviem tautiešiem zaudēja 1,25 sekundes.

Tikmēr Ķibermanis Frīdriham zaudēja 1,46 sekundes, bet no goda pjedestāla viņu šķīra 0,21 sekunde. Savukārt Melbārža divnieks Frīdriham zaudēja 1,64 sekundes.

Ķibermanis labāko rezultātu sasniedza trešajā braucienā, kurā zaudēja tikai Frīdriham, kas viņam tobrīd ļāva pakāpties uz ceturto pozīciju. Pirmajā braucienā viņš bija ceturtais, otrajā vienpadsmitais, bet ceturtajā piektais, kas gan netraucēja nosargāt ceturto pozīciju.

Savukārt Melbārdis sestdien pirmajos braucienos bija piektais un sestais, kas summā viņam deva piekto vietu. Trešajā braucienā Melbārdis uzrādīja desmito rezultātu, kā dēļ atkāpās uz dalītu sesto vietu ar Stīvenu Holkombu, bet ceturtajā braucienā latvietim izdevās nosargāt savu pozīciju.

Žaļims labāko rezultātu uzrādīja otrajā braucienā, kurā bija sestais, bet pirmajā braucienā viņam bija 20. ātrākais laiks, bet svētdien saldeniekam abos braucienos 13.vietas.

Par pārsteigumu parūpējās maz zināmais Kanādas pilots Niks Polonjato, kurš bija piektais starp abiem latviešiem. Līdz šim viņa labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās divniekiem bija pērnajā sezonā izcīnītā 13.vieta Leikplesidas trasē.

Divas nedēļas pirms pasaules čempionāta ļoti veiksmīgu Pasaules kausa posmu aizvadīja Melbārdis, kurš Īglsas trasē, Austrijā, divniekos ar Strengu izcīnīja otro vietu, savukārt četriniekos, abiem klāt nākot [olympian id="477" name="Daumantam Dreiškenam"] un [olympian id="621" name="Arvim Vilkastem"], svinēja uzvaru.

Divniekos Melbārdim, kurš sezonu sāka vien pēc gadu mijas, kad pilnībā bija atguvies pēc pērn veiktās muguras operācijas, tas bija pirmais goda pjedestāls Pasaules kausa posmos šajā sezonā.

Pie medaļām Pasaules kausa posmos divnieku mačos šosezon ticis arī Ķibermanis, kurš kopā ar Mikni bija trešie posmos Altenbergā un Vinterbergā, otrajā no tiem abiem izcīnot arī Eiropas čempionāta bronzas godalgas.

Šosezon Kēnigszē trasē janvāra beigās tika aizvadīts arī Pasaules kausa izcīņas sestais posms, kurā latviešiem divniekos uz pjedestāla tikt neizdevās. Ķibermanis ieņēma piekto, Melbārdis sesto, bet Žaļims devīto vietu. Švakāk gāja četriniekos, kur Melbārža kvartets bija septītais, bet Ķibermanis ar stūmējiem palika 14.vietā. Tikmēr divniekos ātrākais bija Johaness Lohners no Vācijas.

Šī gada pasaules čempionātam bobslejā un skeletonā sākotnēji vajadzēja norisināties 2014.gada Ziemas olimpisko spēļu mājvietā Sočos, taču Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (IBSF) decembrī paziņoja, ka Krievijā sacensības netiks aizvadītas, vēlāk čempionātu pārceļot uz Kēnigszē. Šāds lēmums tika pieņemts, pirmkārt, pateicoties Latvijas izlases skeletonistiem, kuri kā pirmie oficiāli paziņoja, ka boikotēs sacīkstes Sočos, jo nav mierā ar Krievijā izveidoto un valsts atbalstīto dopinga lietošanas sistēmu. Latviešu skeletonistus pēcāk atbalstīja arī citu valstu pārstāvji un šī spiediena ietekmē IBSF nolēma planētas meistarsacīkstes rīkot Vācijā.

Pērn pasaules čempionātā, kas norisinājās Īglsas trasē, trešo gadu pēc kārtas triumfēja vācietis Frančesko Frīdrihs, kamēr no Latvijas bobslejistiem labākais bija Melbārdis ar piekto vietu, Ķibermanim un Žaļimam paliekot attiecīgi 14. un 15.pozīcijā. Tiesa, pēc tam Melbārdis ar saviem stūmējiem revanšējās četriniekos, izcīnot pasaules čempionu titulu un izcīnot Latvijas bobslejam lielāko panākumu kopš neatkarības atgūšanas.

Melbārdis pasaules čempionātos uz goda pjedestāla kāpis arī divniekos, jo aizpērn Vinterbergā ar Dreiškenu izcīnīja sudraba medaļas. Divniekos tās joprojām Latvijai ir vienīgās kopš neatkarības atgūšanas. Savulaik, vēl PSRS laikos, pie planētas meistarsacīkšu bronzas medaļām divniekos tika arī [olympian id="186" name="Zintis Ekmanis"] 1985.gadā un [olympian id="247" name="Jānis Ķipurs"] ar stūmēju [olympian id="205" name="Aldi Intleru"], kurš vairs nav starp dzīvajiem, 1989.gadā.

Šosezon Pasaules kausa izcīņā, kurā latvieši izlaida pirmos divus posmus Ziemeļamerikā, līderis pēc septiņiem etapiem ar 1320 punktiem ir Frīdrihs, kamēr 1219 punkti ir amerikānim Stīvenam Holkombam, bet trešo vietu ar 1170 punktiem ieņem krievs Aleksandrs Kasjanovs.

Tikmēr Ķibermanis ar piecos posmos izcīnītiem 928 punktiem ieņem desmito pozīciju, bet Žaļims ar 784 punktiem ir 13.pozīcijā. Savukārt Melbārdis ar 682 punktiem četros posmos atrodas 15.pozīcijā.

Svētdien Kēnigszē tiks aizvadītas arī komandu sacīkstes. Savukārt nākamās nedēļas beigās tiks noskaidroti labākie skeletonā dāmām un kungiem, kā arī startēs bobsleja četrinieki.

Pēc pasaules čempionāta tiks aizvadīts vēl noslēdzošais Pasaules kausa posms, kad marta vidū bobslejisti un skeletonisti sacensību atmosfērā Dienvidkorejā iemēģinās nākamo ziemas Olimpisko spēļu mājvietas Phjončhanas trasi.