Pujāts Arkanzasā par 10 centimetriem laboja līdzšinējo personisko rekordu un kļuva par desmito Latvijas vieglatlētu, kura rēķinā ir izpildīts Rio spēļu olimpiskais normatīvs. Latvijas rekords kārtslēkšanā - 5,80 metri - kopš 1987.gada joprojām pieder Aleksandram Obižajevam.

Iespēja sasniegt olimpiskās kvalifikācijas normatīvus vieglatlētiem ir līdz 11.jūlijam. Pujāta sasniegtais rezultāts precīzi atbilst olimpiskās kvalifikācijas normatīvos paredzētajam.

Pēc panākuma Pujāts atzina, ka uzreiz vēl neapzinās paveiktā nozīmību un 25 gadus vecais sportists pauda sajūsmu par gaidāmo iespēju kārtslēkšanas celiņā tikties ar pasaules spēcīgākajiem meistariem. 

Olimpiskās kvalifikācijas normatīvu ir izpildījusi arī Gunta Latiševa-Čudare 400 metru skrējienā, Jeļena Prokopčuka, Ilona Marhele un [olympian id="432" name="Valērijs Žolnerovičs"] maratonā, kā arī [olympian id="550" name="Laura Ikauniece-Admidiņa"] septiņcīņā, Rolands Štrobinders, [olympian id="424" name="Sinta Ozoliņa"] un [olympian id="574" name="Madara Palameika"] šķēpmešanā un soļotājs [olympian id="579" name="Arnis Rumbenieks"] 50 kilometru distancē.