Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) kopā ar Valmieras pilsētas pašvaldību un Cēsu novada pašvaldību par atbilstošāko no iesniegtajiem logotipiem izvēlējās dizaineres Solvitas Rulles izstrādāto logo.

Logo autore S. Rulle stāsta: “Dzīve ir kustība. Kustība, kas piemīt materiālai pasaulei apkārt mums, kā arī cilvēka dvēseles gara spēkam. Ļoti krāsaini un izteiksmīgi tā realizējas sporta sacensībās. Piedāvātais logotipa variants ir dinamisks, kas vienlaikus simbolizē gan pilsētas nosaukuma pirmo burtu “V”, gan Gaujas upes gultnes izteiksmīgo izliekumu, tekot cauri Valmierai. Līniju grafiskās attiecības un novietojums ar nobīdi simbolizē sacensību, mērķtiecību un tieksmi pēc panākumiem. Grafiskajā zīmē vizuāli ir nolasāma sporta arēnu skrejceliņu lenta, kas savijas telpā izteiksmīgā, dinamiskā, spārnotā “V” zīmē, kas savukārt aicina tiekties uz priekšu un augšup.”

“Visus Latvijas iedzīvotājus un sportistus šajā vasarā sagaidīs ļoti aizraujošas un labi noorganizētas olimpiādes sacensības Valmierā,” norāda LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Valmieras pilsēta jau šobrīd ir apliecinājusi, ka profesionālā un kvalitatīvā līmenī spēj organizēt lielas nacionālas un starptautiskas nozīmes sacensības. Ģenerālmēģinājums bija jau 2015.gada vasarā, kad Valmierā un Cēsīs notika Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiāde. Tāpat ir jāakcentē, ka Latvijas IV olimpiāde būs viens no noslēdzošajiem pieturas punktiem sportistu olimpiskajā ceļā uz Riodežaneiro, jo Valmierā mūsu vieglatlētiem tiks dota vēl pēdējā iespēja kvalificēties olimpiskajām spēlēm.”

Savukārt Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks stāsta: “Visas Latvijas novadu un republikas pilsētu pašvaldības jau ir saņēmušas oficiālu Valmieras pilsētas pašvaldības un LOK ielūgumu ar aicinājumu piedalīties Latvijas IV olimpiādē. Zinām, ka pašvaldības jau ir uzrunājušas savus labākos sportistus un aktīvi uzsākušas komandu veidošanu. Valmiera ir gatava uzņemt kuplu dalībnieku pulku, nodrošinot naktsmājas, ēdināšanu, organizētu sacensību norisi un pozitīvas emocijas par šeit pavadīto laiku. Aicinu ikvienu sportistu nopietni gatavoties sacensībām, izvirzīt augstus sportiskos mērķus, atrast sevī sportisko garu, kas cīnīsies, nepadosies un būs gatavs sasniegt arvien jaunas virsotnes. Lai Valmiera šovasar kļūst par vietu, kur tiek uzstādīti Latvijas labāko sportistu rekordi, un priekpilnās līdzjutēju gaviles sportistus pavada no Valmieras līdz pat Riodežaneiro!”

No 1. līdz 3.jūlijam Valmierā norisināsies Latvijas IV olimpiāde, ko organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija un Valmieras pilsētas pašvaldība. Galvenais sadarbības partneris – Cēsu novada pašvaldība. Olimpiādes norisi, uzņemot sacensības atsevišķos sporta veidos, atbalsta arī Jūrmalas pilsētas pašvaldība, Burtnieku un Kocēnu novadu pašvaldības, Rūjienas novada pašvaldība, Limbažu novada pašvaldība, Alojas novada pašvaldība, Rīga pilsētas pašvaldība un Valkas novada pašvaldība. Atsevišķos sporta veidos Latvijas IV olimpiāde būs kā atlases posms XXXI Vasaras olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro.