Piektdien, 24.maijā naktī uz sestdienu noslēdzās, sportistu pieteikšana Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādei, kura norisināsies no 13. jūnija līdz 15. jūnijam Ventspilī un atsevišķos sporta veidos Liepājā, Jūrmalā, Brocēnos un Usmā.

Olimpiādei kopumā ir pieteikušās 86 Latvijas novadu pašvaldības, kas kopā pulcēs aptuveni 2500 jauno sportistu. Vislielākais dalībnieku skaits jau tradicionāli ir vieglatlētikā, taču daudz pieteikumu ir saņemts arī dažādos cīņas sporta veidos, peldēšanā, airēšanā un riteņbraukšanā.

Lielākajā daļā no komandu sporta veidiem – basketbolā, futbolā un volejbolā –noslēgumam tuvojas arī priekšsacīkšu cīņas. Komandu sporta veidos vislielākais dalībnieku skaits ir basketbolā, kur Olimpiādes turnīra priekšsacīkstēs piedalās 489 dalībnieki, futbols pulcē 411 jaunos spēlētājus, bet par volejbola turnīra medaļām priekšsacīkstēs cīnās 278 dalībnieki.

Viskuplākā delegācija būs Rīgas pilsētas komandai, kuras sastāvā Olimpiādē startēs aptuveni 400 sportistu. Pēc Rīgas pilsētas otra kuplākā delegācija plānojas Daugavpils pilsētai, kura būs pārstāvēta ar aptuveni 200 dalībniekiem, bet trešā lielākā komanda būs no Jūrmalas pilsētas – ar vairāk nekā 150 sportistiem.

Jaunie sportisti sacentīsies 26 sporta veidos: 17 no tiem notiks Ventspilī, septiņi norisināsies Liepājā (vingrošana – gan Liepājā, gan Ventspilī), kā arī pa vienam Brocēnos, Ventspils novada Usmā un Jūrmalā. 

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.

 

Papildu informācija

Daina Paipala

Ventspils pilsētas sporta pārvaldes vadītāja

E-pasts: [email protected]

Tālr.: +371 63624412

 

Kontaktpersona medijiem

Maija Lazdiņa

Sabiedrisko attiecību aģentūras 2C

Projektu vadītāja

E-pasts: [email protected]

Tālr.: + 371 67280759