Ir pienācis laiks izvērtēt sporta nozares sasniegumus, lai šī gada sporta izcilības godinātu svinīgā ceremonijā – Trīs Zvaigžņu balvā 2023. No 6. novembra tiek izvirzīti nominanti pirmajās desmit nominācijās, šis pirmās kārtas process ilgs visu nedēļu līdz pat 10. novembrim. Tam, kā ierasts, sekos Tautas balsojums un noslēgumā balvu pasniegšanas ceremonija nākošā gada 17. janvārī, Hanzas peronā.

''Esam aizvadījuši notikumiem un panākumiem bagātu gadu! Labās lietas ir jāsaglabā atmiņās, pārcilājot fotogrāfijas un ieklausoties cilvēku stāstos, tāpēc ir pienācis laiks atkal visiem kopā satikties, uzvilkt svinību tērpus, atskatīties uz paveikto un sasniegto, nosvinēt un dalīties emocijās! Esam priviliģēti, ka varam godināt mūsu sportistus, komandas, organizatorus un citus sporta profesionāļus un vēlreiz nosvinēt aizvadītajā gadā piedzīvoto,” komentē LOK prezidents Jānis Buks.

Šogad svinīgākajā sporta pasākumā tiks pasniegtas 15 balvas, kas ir par vienu vairāk ne kā iepriekš. Trīs Zvaigžņu balvas žūrija, pēc Latvijas Paralimpiskās komitejas ierosinājuma, ievērojot vienlīdzības principus, lēma papildināt balvu sarakstu ar nomināciju Gada Paralimpiskā sportiste.

Kopējais nomināciju saraksts Trīs Zvaigžņu balvai 2023:

1. Gada sporta federācija;

2. Gada pašvaldība sportā;

3. Gada sporta treneris/e;

4. Gada paralimpiskā sportiste;

5. Gada paralimpiskais sportists;

6. Gada sporta komanda;

7. Gada sporta mazā komanda;

8. Gada sportists/e tehniskajos sporta veidos;

9. Gada sportiste;

10. Gada sportists;

11. Gada jaunatnes sporta treneris/e (nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome);

12. Gada ģimene sportā (nosaka Bērnu slimnīcas fonds);

13. Gada sporta žurnālists/fotogrāfs (nosaka Artūra Vaidera fonds);

14. Gada sporta skolotājs/a (nosaka LR IZM);

15. Mūža ieguldījums sportā (nosaka Žūrija).

Šonedēļ, no 6.-10. novembrim, pirmajā kārtā sporta organizācijas un ar sporta dzīvi saistītās iestādes - Latvijā atzītās sporta veidu federācijas (kuras nedrīkst izvirzīt pašas sevi Gada sporta federācija nominācijai), Saeimas sporta, LR IZM Sporta departaments, LSFP Valde, LOK Valde, LOV Valde, LOSF Valde, LPK Valde, LSIIDP Valde, LSPA vadība, LKSSA Valde, Akreditētie sporta žurnālisti – individuāli, ir aicinātas izvirzīt nomināciju kandidātus 1.-10. nominācijai. Pēc kandidātu saņemšanas Žūrija katrai nominācijai apstiprinās ne vairāk kā 5 visvairāk balsu saņēmušos nominantus.

Otrā kārta, Tautas balsojums, paredzēts no 24. novembra līdz 4. decembrim platformā triszvaigznubalva.lv. Balsošana notiek par iepriekš minētajām pirmajām desmit nominācijām. Lai izvairītos no masveida neleģitīmu balsu saņemšanas, šogad katrs balsotājs tiks verificēts ar kodu, kas SMS veidā tiks nosūtīts uz konkrētā balsotāja Latvijā reģistrēto telefona numuru. Balsojums, tāpat kā pagājušajā gadā, sastāv no trīs komponentēm – tautas balsojums, kurš sastāda 50% no kopējā balsojuma, akreditēto sporta žurnālistu balsojums, kurš sastāda 25% no kopējā balsojuma un 15 sportistu, kuri nav nominēti nevienā no nominācijām un ir LOK, LPK, LSFP Valdes izvirzīti, arī sastāda 25% no kopējā balsojuma.

Uzvarētāju nominācijā Gada jaunatnes sporta treneris nosaka Latvijas Sporta izglītības iestāžu Direktoru padome. Savukārt Gada ģimene sportā nosaka Bērnu slimnīcas fonds. Gada sporta žurnālists/fotogrāfs nosaka Artūra Vaidera fonds. Gada sporta skolotājs/a nosaka Latvijas Republikas Izglītības un Zinātnes Ministrija. Visas šīs nominācijas tiek noteiktas līdz 4. decembrim. Mūža ieguldījums sportā, kuru izvirza LR Izglītības un Zinātnes ministrija, LOK, LPK, LSFP un LSIIDP, rezultātā nosaka Žūrija. Mūža ieguldījums tiks paziņots 14. decembrī.