RĪGA, Jūl 28, BNS - Garezera vasaras vidusskolas (GVV) bērni un skolotāji ir gandarīti par iespēju ASV raidsabiedrības ''National Broadcasting Company'' (NBC) Londonas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijas translācijā redzēt Latvijas delegāciju iesoļojam stadionā, kas citus gadus ASV dzīvojošajiem tautiešiem NBC piekoptās reklāmas politikas dēļ bija liegts.

GVV pārstāve Zanda Vāvere aģentūru BNS sestdien informēja, ka NBC olimpisko spēļu atklāšanas parādes translācijā parādījusi visu valstu iesoļošanu stadionā.

"Ar nepacietību un saviļņojumu mēs Garezerā skatījāmies NBC Londonas olimpisko spēļu atklāšanas pārraidi. NBC turēja solījumu un pārraidīja visas valstis, taču mūsu cerības attaisnoja tikai daļēji . Latvijas iesoļošana tika parādīta nepilnīgi un ļoti īsu laika sprīdi. Neskatoties uz to, mēs esam gandarīti par savu akciju un lepni, ka pēc ilgiem gadiem bija iespējams redzēt Latvijas komandas iesoļošanu olimpiskajā stadionā. Latvijas komandas parādīšanās TV ekrānā tika uzņemta ar patiesu saviļņojumu, skaļiem aplausiem un gavilēm," pastāstīja Vāvere.

Tikmēr NBC raidsabiedrība saņēma kritiku no saviem skatītājiem, jo atklāšanas ceremoniju ASV teritorijā tā sāka translēt ar laika nobīdi, tātad ierakstā.

Vēl pirms olimpiskajām spēlēm GVV skolēni un darbinieki nosūtīja NBC ģenerāldirektoram Stīvenam Bērkam atklātu vēstuli, ko parakstīja 168 cilvēki, pieprasot lai Londonas olimpisko spēļu ceremonija tiek pārraidīta pilnībā, iekļaujot Igaunijas, Latvijas un Lietuvas komandas līdzdalību atklāšanas ceremonijas parādes translācijā. Vēstulē arī tika norādīts uz NBC ilggadējo politiku attiecībā uz Baltijas valstīm, sistemātiski ignorējot šo valstu komandas un to pārstāvētās nācijas.

''Daudzi Amerikas baltieši atceras, kā 1992.gadā, tikai vienu gadu pēc neatkarības atjaunošanas, saviļņoti skatījušies Barselonas olimpisko spēļu atklāšanu. Taču nacionālo komandu parādi bieži pārtrauca reklāmas, un Latvijas un Lietuvas komandu iesoļošana olimpiskajā stadionā netika parādīta. Diemžēl arī nākamajos gados pārējo olimpisko spēļu atklāšanas ceremoniju tiešraides izraisīja līdzīgu sarūgtinājumu,'' klāstīja GVV.

Garezers ir latviešu centrs Mičiganas štatā ASV netālu no Kalamazū.

BNS, (371) 67088625, [email protected]