Kā zināms, Vasiļjevs kļuva par Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu vicečempionu, tikai nedaudz atpaliekot no čempiona japāņa Sota Jamamoto. Vasiļjevs summā tika pie 214,43 punktiem, sasniedzot jaunu savas karjeras personisko rekordu.

"Biju pārliecināts, ka izdosies sasniegt labu rezultātu. Esmu ļoti apmierināts, ka izdevās pārspēt sportistu, kurš izpildīja četru apgriezienu lēcienu. Tāpat esmu ļoti iepriecināts par savu sniegumu. Tas bija liels un nozīmīgs notikums manā dzīvē," teica Vasiļjevs.

Vasiļjevs piedalījās arī valstu jauktajās sacensībās, kur komandas "Discovery" sastāvā izcīnīja bronzas godalgu, kamēr Diāna Ņikitina, kura pārstāvēja "Future" komandu, kļuva par vicečempioni. Ar 149,09 punktiem Vasiļjevs bija labākais puišu sacensībās garajā programmā.

"Komandu sacensības, manuprāt, tās nebija īstas sacensības. Tur bija pilnīgs haoss. Tomēr izdarīju maksimālo, tāpēc izdevās iegūt šo medaļu. Citas komandas bija stiprākas, piemēram, Ņikitina nokļuva ļoti labā komandā. Tur rezultāts bija atkarīgs no tā, kā sakrita zvaigznes. Esmu pārliecināts, ja es uzrādītu tādu pašu sniegumu individuālajās sacensībās, būtu kļuvis par čempionu," uzsvēra daugavpilietis.

Tāpat sportists ir iepriecināts, ka viņam izdevies veikt divus trīs apgriezienu akseļus.

"Tas ir ļoti sarežģīts elements. Esmu 100% drošs, ka esmu pirmais latvietis pēdējo desmit gadu laikā, ja ne pat vairāk, kuram tas ir izdevies. Tagad uzdevums ir izpildīt četru apgriezienu lēcienu, ko mani konkurenti jau izpilda. Lai būtu priekšā viņiem, man tas ir jāiemācās," atzīmēja Vasiļjevs.

Vasiļjevu trenē lietuviete Ingrīda Snieškiene un 1994.gada olimpiskais čempions Aleksejs Urmanovs, kurš zeltu izcīnīja tieši Lillehammerē.

"Bija liels gods startēt tur, kur treneris kļuvis par čempionu. Nekādas īpašas norādes treneris nedeva. Vienkārši jāiet uz ledus un jādara savs darbs," bilda Vasiļjevs.

Pēc Jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm Vasiļjevs dosies uz Sočiem, kur turpinās gatavoties pasaules čempionātam junioriem, kas marta vidū norisināsies Ungārijā. Savukārt marta beigās viņš piedalīsies pasaules čempionātā pieaugušajiem, kas norisināsies Bostonā, ASV.

"Diemžēl skolu šajā semestrī vēl nav sanācis apmeklēt. Pēc sacensībām atgriezīšos, strādāšu un mācīšos, darīšu visu, lai apgūtu visu, ko iemācījušies klasesbiedri. Tagad nekam neatliek laika, pat hobijiem ne, visus spēkus paņem daiļslidošana. Sočos, kur trenējos, dzīvoju viens pats, ēst gatavoju pats, visu daru patstāvīgi. Tas atņem ļoti daudz laika," stāstīja daiļslidotājs.

"Treniņu apstākļi tur ir ļoti labi. Diemžēl Latvijā nav tik laba ledus, jo īpaši Daugavpilī, kur to sabojā hokejisti. Ir ļoti liela atšķirība starp ledu, kas ir Sočos, un starp to, kas ir Daugavpilī," secināja Vasiļjevs.

Ar divām izcīnītām godalgām Latvijas komanda Lillehammerē notikušo Pasaules Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu medaļu kopvērtējumā ieņēma 16.vietu. Tiesa, vēl trīs medaļas Latvijas sportisti guva jaukto komandu sastāvos.

Latvija izcīnīja vienu zeltu un sudrabu. Par augstākā kaluma godalgu parūpējās kamaniņu braucējs Kristers Aparjods, bet otro vietu daiļslidošanas sacensībās guva Vasiļjevs.

Kā zināms, sestdien daiļslidotāji Ņikitina un Vasiļjevs, kā arī šorttrekists Kārlis Krūzbergs izcīnīja godalgas arī valstu jauktajās sacensībās, taču kopējā medaļu tabulā tās netiek skaitītas - Ņikitina tika pie sudraba, bet Vasiļjevs un Krūzbergs savās komandās ieguva bronzas.