Olimpisko uguni izliektā spogulī koncentrētiem saules stariem iededza grieķu aktrise Ksanti Georgiu. Iedegto uguni no viņas saņēma Grieķijas Olimpiskā čempione šaušanā Anna Korakaki, sākot Olimpiskās lāpas stafeti. Savukārt otro posmu lāpas stafetē veica Japānas Olimpiskā čempione maratonā Mizuki Noguči.

Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) prezidents Tomass Bahs uzrunā pirms uguns iedegšanas uzteica Tokijas spēļu organizatorus par teicami paveiktu darbu un uzsvēra, ka Olimpiskās spēles ir unikāla iespēja pulcēt visu pasauli miermīlīgās sacensībās. Pēc viņa teiktā, SOK uztur saziņu ar organizācijām, kas sniedz savu ieguldījumu koronavīrusa ierobežošanā.

Olimpisko uguni tradicionāli iededz Hēras tempļa drupās, sākot Olimpiskās lāpas stafeti, kas nedēļu ilgs Grieķijā, līdz pārcelsies uz Japānu. Ceremonijā piedalījās tikai apmēram 150 uzaicinātu personu ar SOK un Tokijas spēļu organizatoru ielūgumiem. 

Senajā Olimpijā antīkās Olimpiskās spēles savulaik risinājās vairāk nekā tūkstoš gadu. Olimpisko uguni Olimpijā pirmo reizi iededza 1928.gada Amsterdamas Olimpiskajām spēlēm, bet Olimpiskās uguns stafeti pirmo reizi ieviesa 1936.gadā nacistiskās Vācijas ideologi pirms Berlīnes Olimpiskajām spēlēm. Taču pēc Otrā pasaules kara Olimpiskās uguns stafete kļuva par Olimpisko spēļu neatņemamu sastāvdaļu.

Koronavīrusa izplatības dēļ Grieķijā svētdien uz divām nedēļām aizliedza rīkot sporta pasākumus ar skatītājiem. Arī SOK aicināja ievērot veselības institūciju rekomendācijas Olimpiskās uguns ceļojumā Grieķijas un Japānas teritorijā.

Tokijas Olimpiskās spēles paredzētas no 24.jūlija līdz 9.augustam.