LONDONA, Aug 02, BNS – Jevgēņijs Borodavko pēc ceturtdien Londonas olimpisko spēļu turnīra otrajā kārtā piedzīvotās neveiksmes turpināja Latvijas džudistu bēdīgo tradīciju pēc zaudējumiem nerunāt ar žurnālistiem.

Borodavko preses zonā Latvijas žurnālistiem pagāja garām, nesniedzot komentārus par savu zaudējumu grupas cīņā pret Vācijas džudistu Dimitriju Petersu. Latvijas olimpiskās delegācijas preses sekretāre Marita Vilciņa prognozēja, ka Borodavko varbūt būs gatavs runāt vēlāk, taču precīzu atbildi nevarēja sniegt. Savukārt Latvijas izlases treneris Oļegs Baskins teica, ka Borodavko ir emocionāli trausls sportists un pēc zaudējuma varētu noslēgties sevī.

Londonā Borodavko tika pie vienas uzvaras divās cīņās svara kategorijā līdz 100 kilogramiem un sacensības beidza pēc dalības astotdaļfinālā. Pirmajā kārtā Latvijas džudistam bija vajadzīgas tikai 44 sekundes, lai ar tīru uzvaru pārspētu Entoniju Liu no Amerikas Samoa. Astotdaļfinālā pret vācieti Dimitriju Petersu cīņa bija daudz sīvāka, un Borodavko pretinieks uzvaru atnesušo rezultatīvo darbību veica jau papildlaikā.

Jau ziņots, ka otrdien svara kategorijā līdz 81 kilogramam Latvijas džudists Konstantīns Ovčiņņikovs zaudēja pirmajā kārtā, un pēc sakāves arī nebija gatavs savus iespaidus par cīņu pastāstīt žurnālistiem.

Uzvara pār Petersu ļautu Borodavko iekļūt grupas pusfinālā un turpināt pretendēt uz medaļām, taču pēc viņa zaudējuma olimpiskais turnīrs Latvijas džudo ir beidzies.

BNS, (371) 67088625, [email protected]