"Olimpiskās spēles būs liels notikums Zviedrijai. Tāpat tās būs būtisks atspēriena solis Zviedrijas sporta kustībai," raidsabiedrībai TV4 atzinusi Zviedrijas kultūras ministre Amanda Linda, kura ir atbildīga arī par sporta nozari Zviedrijā.

Drošības garantijās iekļauts arī vīzu jautājums. Tiesa, valdība pati negrasās finansēt Olimpiskās spēles, kurām līdzekļi būs jāmeklē privātajā sektorā.

Zviedrijas Olimpiskā komiteja paziņojusi, ka pieteikums tiks iesniegts piektdien.

Uz 2026.gada Olimpiādes rīkošanu pretendē Zviedrijas galvaspilsēta Stokholma, kas renes sporta veidus plāno aizvadīt Siguldā esošajā kamaniņu trasē, kā arī Itālijas pilsētas Milāna un Kortīna d'Ampeco.

Līdz 12.aprīlim jābūt iesniegtam pēdējām pašvaldību un valsts garantijām par drošību un vīzām.

Savukārt 13.maijā Stokholmas pieteikuma autori atkārtoti viesosies Siguldā.

Olimpisko spēļu mājvieta 2026.gada olimpiskajām spēlēm tiks izraudzīta 24.jūnijā Šveices pilsētā Lozannā, kur notiks Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) 134.sesija.

Olimpiādes saimnieces tiks izraudzīta SOK individuālo biedru balsojumā. Šo biedru ir 96, bet trīs nāk no Itālijas, kamēr divi ir no Zviedrijas - viņiem gan nebūs ļauts piedalīties 2026.gada Olimpisko spēļu mājvietas noteikšanas procesā. Starp individuālajiem biedriem nav neviena Latvijas pārstāvja.

Pērnā gada Ziemas Olimpisko spēļu mājvietai Phjončhanai no Dienvidkorejas savulaik rīkot četrgades nozīmīgāko forumu bija tikai divas konkurentes - Minhene (Vācija) un Ansī (Francija), kamēr Ķīnas galvaspilsēta Pekina uzvarēja cīņā par tiesībām rīkot 2022.gada Ziemas Olimpiskās spēles ar tikai vienu citu pilsētu - Almati Kazahstānā.