Ar vīriešu braucieniem svētdien, 19. februārī, Dienvidkorejas pilsētā Phjončhanā noslēdzās 8. Viessmann Pasaules kausa izcīņa, kā arī tika aizvadīts 5. BMW Komandu stafets Pasaules kausa posms. Vīriešu sacensībās Kristeram Aparjodam un [olympian id="548" name="Ināram Kivleniekam"] attiecīgi 4. un 5. vieta, savukārt komandu stafetē Latvijai bronza jau trešo reizi pēc kārtas.

Vīriešu sacensības Latvijas sportistiem izvērtās pārliecinoši labākās šajā sezonā, trīs Latvijas sportistiem finišējot pirmajā desmitniekā. Pirms divām nedēļām kronētais jaunais pasaules junioru čempions Kristers Aparjods ar pārāk spīdošiem rezultātiem pieaugušo konkurencē līdz šim nebija izcēlies, taču šoreiz Phjončhanā līdz bronzas godalgai pietrūka vien 0.035 sekundes. K. Aparjodam abos braucienos startā tikai 22. un 28. vieta, taču ar sarežģīto trasi jaunais sportists spēja tikt galā lieliski, pēc pirmā brauciena ieņemot 4. vietu, ko spēja saglabāt arī par spīti 12. rezultātam otrajā braucienā. Uzvarētājam itālim Dominikam Fišnalleram K. Aparjods piekāpās par pussekundi, sudrabs Vācijas sportistam Andi Langenhānam, bet bronza kanādietim Samuelam Ednejam.

Inārs Kivlenieks ar izcīnīto 5. vietu arī uzrādīja savu labāko rezultātu šajā sezonā. Sportists pēc pirmā brauciena atradās 10. vietā, taču ar lielisku otro braucienu, kurā trešais labākais laiks, spēja pacelties par piecām vietām. Komandas biedram K. Aparjodam sportists piekāpās vien par 0.012 sekundēm.

Artūra Dārznieka izcīnītā 8. vieta arī ir sportista labākais rezultāts Pasaules kausa posmos. Pirmo braucienu A. Dārznieks veica par 0.068 sekundēm lēnāk kā K. Aparjods un ierindojās piektajā vietā, taču otrajā braucienā tika pieļautas kļūdas, kuras neļāva saglabāt vietu sešiniekā.

Rikam Kristenam Rozītim izvērtās neveiksmīgs pirmais brauciens, kur ieņemta vien 25. vieta, taču otrajā braucienā sportists uzrādīja 9. labāko laiku un kopsummā 18. vieta. [olympian id="611" name="Kristaps Mauriņš"] pēc pirmā brauciena ieņēma 22. vietu, taču otrajā braucienā sliktāks starts un 31. rezultāts, kas kopsummā ļāva ieņemt 27. vietu.

Komandu stafetē Latvijas sportisti jau trešo Pasaules kausa posmu pēc kārtas finišēja 3. vietā. Komandas sastāvā pēc lieliskā starta vīriešu sacensībās bija iekļauts Kristers Aparjods, kuram šī bija debijas stafete pieaugušo sastāvā. Pirmo etapu pārliecinoši veica [olympian id="610" name="Ulla Zirne"], kura sestdien dāmu sacensībās ieņēma 7. vietu, kas ir sportistes līdz šim labākais rezultāts pieaugušo konkurencē. K. Aparjods pieļāva nelielas kļūdas, taču laika ziņā gandrīz neko nezaudēja, un pieredzējušajiem [olympian id="500" name="brāļiem"] [olympian id="501" name="Šiciem"] pēdējā etapā izdevās atgūt vairāk kā divas sekundes desmitdaļas un nodrošināt bronzas godalgas. Uzvaru šajā posmā un jau arī BMW Komandu stafetes Pasaules kausa kopvērtējumā izcīnīja Vācijas komanda, kam latvieši piekāpās par 0.493 sekundēm, bet līdz Austrijas komandai, kurai sudrabs, mūsējiem pietrūka vien 0.062 sekundes.

Devītais un noslēdzošais 2016./2017. gada sezonas Viessmann Pasaules kausa posms nākamajā nedēļas nogalē norisināsies Vācijas pilsētā Altenbergā, bet nedēļu pēc tam visi Latvijas labākie kamaniņu braucēji Siguldas trasē cīnīsies par Latvijas čempionāta godalgām.