Rīt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā ‘’Olimpiskā diena 2023’’ norisināsies vairāk kā 730 vietās visā Latvijā. Savu dalību sportiskajā pasākumā pieteikuši vairāk kā 160 000 dalībnieku no 41 pašvaldības. ‘’Olimpiskā diena 2023’’ ir Olimpiskā mēneša kulminācija un noslēdzošais pasākums. LOK Olimpisko dienu rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīvesveidam un godīgas spēles principiem sportā.

No šī gada 21.marta LOK visiem aktīviem sportotājiem piedāvāja Olimpisko mēnesi un dažādas aktivitātes tā ietvaros. Olimpiskais mēnesis tiek organizēts, lai aktualizētu veselīgu un aktīvu dzīvesveidu un Olimpiskās vērtības. Jau rīt  visā Latvijā Olimpisko mēnesi noslēgs Vislatvijas pasākums ‘’Olimpiskā diena 2023’’.

Olimpiskā diena ir pasaulē zināma kustība, kuras norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā. Olimpiskā diena ir vienīgais vispasaules pasākumus, ko ik gadu organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.

Latvijā  Olimpiskajā dienā tiek organizēta kā Olimpiskā mēneša kulminācija, kad izglītības iestāžu audzēkņi no visas Latvijas iepazīstas ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalās stafetēs un citās sporta sacensībās. Pasākuma ietvaros, kā ierasts, plkst. 11:30 notiek vienots Olimpiskās dienas vingrojums ar tiešraidi Radio SWH.

LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks: “Šogad kā jaunums un papildinājums Olimpiskajai dienai ir ‘’Olimpiskā stunda’’, kura norisināsies Olimpiskās dienas rītā plkst.10.00. ‘’Olimpiskā stunda’’ būs 45 minūšu gara tiešsaistes uzziņas un iedvesmas aktivitāte, kurai pieslēgties varēs ikviens Olimpiskās dienas dalībnieks un interesents. ‘’Olimpiskās stundas’’ ietvaros būs iespēja uzzināt plašāk par Olimpisko kustību Latvijā un pasaulē, tās vēsturi un simboliem, iepazīties ar kādu no mūsu Olimpiešiem un viņa sportista karjeras stāstu, pārbaudīt savas zināšanas ar aizraujoša testa palīdzību, kā arī fiziski iesildīties pasākumam vingrojot.”

Olimpiskā stunda mazajiem (meklēt te)

Olimpiskā mēneša ietvaros norisinājušies tādi pasākumi un aktivitātes dažādām vecumu grupām - zīmējumu un eseju  konkurss, soļošanas izaicinājums ‘’Soli pa solim #SPORTIŅĀ”, dažādi konkursi, foto orientēšanās, Olimpiešu iedvesmas stāstu sērija LOK sociālo tīklu kanālos, zināšanu pārbaudes testi par Olimpiešiem un viņu pārstāvētajiem sporta veidiem, iespēja kļūt par Olimpiskā draugu kluba biedru, sportiski novēlējumi, ieteikumi un aicinājumi.

LOK oficiālajā YouTube kontā šeit pieejami ‘’Olimpiskās dienas 2023’’ vingrojumu kompleksi kā mācību video materiāli, kurus iespējams izmantot, gatavojoties pasākumam.  Oficiālais Olimpiskā mēneša 2023 un to aktivitāšu tēmturis ir Soli pa solim #SPORTIŅĀ.