Nometnes pirmā pilnā diena aizvadīta -  dalībnieki sevi izaicināja, piedaloties “Senajās olimpiskajās spēlēs”, kur bija jāpieveic desmit Seno grieķu disciplīnas, kā arī tikās ar basketbola leģendu Ainaru Bagatski un divkārtējo Eiropas čempione pludmales volejbolā Tīnu Graudiņu, kura pārī ar Anastasiju Samoilovu ieguvusi 4.vietu Tokijas Olimpiskajās spēles, kā arī divas reizes bijusi "Gada sportiste" Latvijā. Sarunu ir iespēja noklausīties LOK YouTube kontā kontā  

Ainars Bagatskis dalījās savā pieredzē ar jauniešiem demonstrēja dažādus basketbola spēles elementus, ko izmēģināja arī nometnes dalībnieki. Jauniešiem bija unikāla iespēja izaicināt leģendu uz spēli 1:1, kā arī uzdot sevi interesējošus jautājumus. Piemēram, kā viņš ir nonācis līdz basketbolam: “Lai es atrastu savu īsto sporta veidu, varu teikt, ka es, patrenējos ilgāku laiku basketbolā, sapratu, ka tas ir mans. Jums ir jājūt, jāmēģina pēc iespējas vairāk sporta veidi un pēc tam jāmēģina atrast vairāk laika savam izvēlētajam sporta veidam,” stāstīja basketbola leģenda.

Atbildot uz jautājumu, kādas personības ir vajadzīgas Latvijai, Bagatskis iedvesmoja jauniešus: “Tas ka Jūs esat nokļuvuši šeit, tas priekš Jums jau ir milzīgs sasniegums. Es ceru, ka Jūs ar to nesamierināsieties, jo sevi cienošas personības grib kļūt vēl labākas. Tieši tādi cilvēki, kas zina, ko grib, viņi cenšas būt labāk.”

“Latvijā nākotnē nepieciešamas tādas personības, kuras interesējas par savu apkārtējo vidi, lasa ziņas, seko līdzi procesiem, kas notiek pasaulē, nevis aizver mājas durvis, jo viņiem ir vienalga. Mums vajag rūpēties par to, kas mums ir apkārt. Labākais veids, kā to darīt, uzdod jautājumus un iesaistīties apkārtnes veidošanā,” pauda Tīna Graudiņa.

Antras Gulbes vadībā dalībnieki iepazinās ar Olimpisko spēļu vēsturi un Latvijas olimpiešiem. Diena noslēdzās ar kino, skatoties režisora Matīsa Spailes filmu “Mūsējie”, pēc kuras bija iespēja uzdot jautājumus režisoram. Pateicamies par sveicienu un iedvesmas vārdiem nometnes dalībniekiem arī vienam no filmas varoņiem, Olimpietim, daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam!