Šim aicinājumam apvienojas vadošās sporta organizācijas – Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), Latvijas Sporta federāciju padome (LSFP), Latvijas Paralimpiskā komiteja (LPK), Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija (LKSSA) un Izglītības un zinātnes ministrija.

“Risks un sekas, kuras līdzi nes jaunā koronavīrusa Covid-19 izplatība visā pasaulē, ir nesamērojamas ar īstermiņa zaudējumiem, ja uz vienu mēnesi ierobežojam sporta pasākumus, treniņus, citas aktivitātes, īpaši bērnu un jauniešu auditorijā. Ministrijas ieskatā visai sabiedrībai ir jāiesaistās un stingri jāseko atbildīgo dienestu un valdības ieteikumiem, lai pasargātu mūsu valsti un cilvēkus,” uzsver IZM valsts sekretāra vietnieks – Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

“Mēs stingri kontrolējam šo ārkārtīgi sarežģīto situāciju, ievērojot gan Starptautiskās Olimpiskās komitejas, gan Latvijas Veselības ministrijas ieteikumus. Ikdienas darbībā tiek ievēroti visi drošības ieteikumi un mudinām gan sportistus, gan visu sabiedrību tos ievērot,” uzsver LOK prezidents Aldons Vrubļevskis.           

“Ceļojumu un sacensību atlikšana visiem ir jauna un neparasta situācija, taču ir jāapzinās sava kā sporta nozares atbildība,” saka LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Sportistu, viņiem tuvu cilvēku un visu to cilvēku veselība, kuri kaut kādā veidā saistīti ar sportu, mums ir ļoti svarīga. Katra mūsu ieguldījums ir svarīgs, neatkarīgi no tā, vai tās ir nokavētas sacensības vai kāda pasākuma atcelšana. Cilvēku veselība ir primārāka par visu pārējo.”

Strauji izplatoties un paralizējot ikdienas dzīvi, koronavīruss ļoti ietekmē sporta pasauli – atceltas vai pārceltas Olimpisko un Paralimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, kā arī vietējie čempionāti.

Sākot ar 13. martu mācību process visās izglītības iestādēs norisināsies attālināti, tiek pārtraukti visi treniņi, sacensības un mēģinājumi kultūrizglītības, sporta profesionālās ievirzes un interešu izglītības programmu ietvaros Latvijā. Nav pieļaujama bērnu dalība jebkādās sacensībās neatkarīgi no to norises vietas un dalībnieku skaita tajās, kā arī nav pieļaujama bērnu dalība treniņnometnēs ne Latvijā, ne ārvalstīs.

Vienlaikus atzīmējams, ka, ievērojot visus Pasaules Veselības organizācijas ieteikumus, Starptautiskās Olimpiskās komitejas un Starptautiskā Paralimpiskā komiteja ir sniegusi informāciju nacionālajām Olimpiskajām un Paralimpiskajām komitejām un visiem sportistiem visā pasaulē turpināt gatavoties 2020. gada Tokijas Olimpiskajām un Paralimpiskajām spēlēm kā plānots.