Latvijas šorttrekists Linards Reinis Laizāns otrdien izcīnīja sudraba medaļu Itālijā notiekošās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes 1000 metru sacensībās.

Jau ziņots, ka pirmdien Laizāns kļuva par čempionu 500 metros, bet svētdien 1500 metru A finālā krita un nevarēja pacīnīties par godalgām, finišējot ceturtais.

Tāpat kā iepriekšējās divās distancēs, arī šajā Laizāns aizvadīja pārliecinošas kārtas līdz finālam, finišējot pirmais priekšskrējienā, ceturtdaļfinālā un pusfinālā. 

A finālā pēdējos apļus pārliecinoši veica ungārs Dominiks Majors, kurš finišēja vienā minūtē un 30,849 sekundēs, svinot uzvaru. Laizāns viņam zaudēja 0,299 sekundes, bet vēl 0,118 sekundes atpalika francūzis Franks Tekams.

Tikmēr Kamilla Salmiņa priekšsacīkstēs savā slidojumā finišēja otrā un tika ceturtdaļfinālā. Arī tajā latviete bija otrā un iekļuva pusfinālā, kurā finišēja ceturtā, sacensības noslēdzot B finālā par sesto vietu. B finālā Salmiņa pēc sadursmes finišēja ceturtā un sacensības noslēdza devītajā vietā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles, kurās jaunie sportisti sacentīsies 13 sporta veidos, Itālijas reģionā Friulē-Venēcijā Džūlijā norisināsies līdz 28.janvārim.

Latviju Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē pārstāvēs 46 sportisti astoņos sporta veidos - frīstaila slēpošanā, kalnu slēpošanā, distanču slēpošanā, biatlonā, kērlingā, daiļslidošanā, šorttrekā un hokejā.

Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde var startēt jaunie atlēti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.